עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> אילוף כלבים אימון כלב גיל ממולץ
 

 
"המקום של גוטה" סדרת טלוויזיה בקרוב
 

 

אילוף ואימון כלבים

רבים שואלים: באיזה גיל מומלץ להתחיל לאלף כלב. 

בעלי כלבים שאמצו כלב בגיל צעיר או מיד לאחר שהכלב נולד, מומלץ להתחיל את האילוף בגיל שלושה חודשים. 

סדרת האימונים, כפי שאני עשיתי, הורכבה מ 4 פגישות בהם למדתי, שלמרות שמידי פעם אנחנו נסחפים ברגשות שלנו עם הכלב, ומתייחסים אליו כאל בן אדם - צריך לזכור. כלב הוא לא בן אדם וצריך להתנהג אליו כמו אל כלב. 
אנחנו מאוד שמחים שהכלב שמח לראות אותנו. זה מראה על אהבתו של הכלב אל בעליו. הכלב רגיל לקבל מאיתנו אוכל לכלבים. אנחנו משחקים איתו אז בטח שהוא אוהב אותנו ומקשקש בזנב כשאנחנו חוזרים הביתה. אבל אז, נשאלת מיד השאלה, האם הכלב גם מכבד אותנו. 

לפני שמאמצים כלב, צריך לזכור, כי כלב זה לא רק להוריד אותי למטה 3-4 פעמים ביום לפיפי קקי. זכרו, אימצתם כלב צעיר, אתם הולכים לבלות עם הכלב 15-18 שנים ביחד. 

בכל הקשור לאילוף כלב צריך לקחת בחשבון, כי המאמן בעצם מאמן את בעל הכלב לאלף את הכלב, על מנת שהכלב ובעליו יחיו יחד בשלום ובשמחה בסביבה אורבנית. 

החלק השני של האימון, הורכב מהליכת "רגלי" עם הכלב. שב, ארצה ולא לזוז.

המורכבות של אילוף הכלב מחוץ לבית. ברוב המקרים, לאחר השלב הבסיסי, הכלב התרגל אליכם נותנים לו פקודות. בבית, בסביבה מוכרת וללא גירויים, עם קירות שסוגרים על הכלב ולא מאפשרים לו נתיב בריחה, סביר שהכלב יציית לכל פקודה שיקבל. אבל בחוץ, שהכלב חופשי לגירויים סביבתיים, הכלב בוחן את בעליו כפי שבעל הכלב בוחן את הכלב. הכלב תמיד רץ מהר יותר!

אני מודע שקיימים דרכי אילוף שונים, ואני כרגע לא ממליץ על שיטה כזו או אחרת. אני כן ממליץ, כי בעלי כלבים יגדישו מעט מזמנם, ילמדו את הכלב, ואז החיים יהיו נעימים עוד יותר בחברת הכלב. אבל זכרו, כי ההצלחה האילוף הכלב, תלויה ברוב המקרים בבעל הכלב וכמות הזמן שהקדיש לתרגול הפקודות.

אני מתרגל והכלב לא מציית. מה עושים?

אני מודה, בהתחלה תהליך האילוף יכול להיות מתסכל. ישנם שתי אפשריות מרכזיות. א. אתם פועלים בדרך לא נכונה. דברו עם המאמן/מאלף, הראו לו איך אתם מתרגלים עם הכלב את הפקודה. אם צריך לשנות, או לתקן, אז מתקנים. ב. לא תרגלתם מספיק. זה לרוב הבעיה. 

עייפו את הכלב בהליכה ואז תקדשו לאילוף זמן. כלב עייף בהרבה מקרים יציית, ויתרגל לציית.

מה לגבי כלבים בוגרים יותר?

ניתן לאלף כלב בכל גיל ברוב המקרים. לא תמיד זה פשוט, אבל זה אפשרי.

את החומר שמעביר לכם המאמן, בעל הכלב צריך לתרגל. ללא התרגול שלכם עם הכלב, זה לא עובד. 
  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...