עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> Mazda MX3 >> אינפוזיה לרכב הזרקת דלק סל"ד משתנה
 
  אינפוזיה לרכב (מנוע הרכב) מאזדה.       מקומון גבעתיים

צביקה ולוך
מאי 18, 2015

תהליך אינפוזיה וויסות מנוע הינו הליך שאינו מורכב ו או מסובך. אינפוזיה למנוע המכונית, יכול לחסוך כסף רב  ושומר על פעולת המנוע. האינפוזיה מכסה מכלול חלקים כגון: צנרת הדלק, שסתומים ומערכת ההזרקה.
 
"אל תיתן למנוע להתחמם ותעשה טיפולים בזמן. זה הסוד לאריכות חיי המנוע והמכונית" אמר לי, סמי שקד, שבשנת 1956יחד עם גיסו, ניסים ענסי ז"ל יסדו את מוסך "מרכז שירות האצטדיון" ניסים בבני ברק. שלימים הפך למרכז השירות הראשון של מאזדה פורד בישראל וכנראה, ממרום גילו, סמי, יודע על מה הוא מדבר.
כיום, את מרכז השירות מנהלים האחים יורם ואודי ענסי, הבנים של ניסים ענסי ז"ל והבן דוד, ניסו שקד, בנו של נסים שקד, שממרום גילו אינו מפספס יום במוסך. 

המשפט הזה מלווה אותי במהלך השנים ובוודאי כך אנהג גם בעתיד.
 
המכונית שלי בת 21. מאזדה MX3 שנת 1994 עם מנוע V6 1850CC 24V מקורי.
למוסך אני מגיע עם בעיה של נפילת סל"ד בזמן שאני מגיע לבלימה. לעיתים בזמן נפילת סיבובי המנוע נדלקות נורות והמנוע מרגיש כאילו כבה ואז הסל"ד עולה ולפעמים המנוע כבה.
 
בסם, המכונאי הקבוע של המכונית, מכוונן את הס"לד דרך המצערת וביקש ממני לנסוע עם המכונית ולדווח. במהלך היום הבנתי שהבעיה קיימת. "אל תדאג. תגיע מחר למוסך ואני אנקה את מערכת הדלק" הרגיע אותי בסם בשיחת טלפון.
 
למחרת הגעתי למרכז השירות. בסם כמו רופא המתכונן לניתוח, הכין את תמיסת החומרים אותה הוא הכניס אל תוך מיכל האינפוזיה וחיבר צנרת ישירות אל תוך המצערת. המנוע עבד במשך כעשרים דקות. עשן שחור יצא מצינור הפליטה. בסוף התהליך, בסם ביקש שאנהג במכונית.
כבר בסיבוב הראשון, הורגש הבדל משמעותי. הסל"ד היה אמנם גבוה, אבל יציב. בסם כיוון את הסל"ד ואמר שלאחר נסיעה, מחשב המכונית ecu יאזן את הסל"ד.
ואכן, כבר באותו היום, הרגשתי איך הסל"ד מתחיל להתייצב.
בנוסף, הנהיגה, או חווית הנהיגה במכונית חזרה. יומיים אחרי, הסל"ד התייצב לחלוטין ומנוע הצעדים עובד מצוין. 

תודה גדולה לצוות מרכז השירות מאזדה פורד, על תמיכתם.
אציין, כי כיום, את מרכז השירות מנהלים האחים יורם ואודי ענסי, הבנים של ניסים ענסי ז"ל והבן דוד, ניסו שקד, בנו של נסים שקד, יוודא לחיים ארוכים, שממרום גילו אינו מפספס יום במוסך. 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...