עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> גוטה הקבלן >> שיפוץ דירה בשכונת בורכוב גבעתיים. גוטה הקבלן
 


 
חדר האמבטיה המקורי של הדירה מלפני כ 50 שנים. ללא ספק דרוש ריענון


מיקום המזגן הישן שהוחלף בחדש

 
שיפוץ דירה להשכרה בשכונת בורכוב בגבעתיים
 
השיפוץ נעשה בדירת 3.5 חדרים, בגודל 96 מ"ר בבניין בן כ 50 שנה, בשכונת בורכוב בגבעתיים.
צנרת המים בדירה היא מקורית. בצנרת נעשו מספר תיקונים על ידי חברת הביטוח. אבל אלו תיקונים נקודתיים.
בקירות הופיע רטיבות. המקום תוקן, ושוב הופיע רטיבות. טכנאי צנרת מחברת הביטוח "שחר" בדקו את המקום וגם עשו בדיקת לחץ ובדיקה עם מצלמה. לא התגלתה נזילה.
סביר להניח שהצנרת הישנה העשויה מברזל מלאה בחלודה ויש הזעה.
 
בעלי הדירה החליטו להחליף את כל צנרת המים בדירה ולשפץ את חדר האמבטיה, השירותים ומרפסת השירות.
הייתה התלבטות איזו קרמיקה לבחור שלא תתנגש יתר על המידה עם המרצפות הקיימות בדירה, ובמקביל לא ללכת לאיבוד עם התקציב. זו דירה להשכרה וצריך לשמור על פרופורציות.
לרצפה, החלטנו על אריחים מצוירים של פעם, ולחיפוי הקירות בחרנו אריח פשוט בצבע לבן בגודל של 15X15.
 
לא אחת, נמנעים בעלי דירות להשקעה/השכרה להשקיע משאבים לדירה שהיעוד שלה הוא, "דירה להשכרה". בחלק מהמקרים, לאחר ההשכרה הראשונה של הדירה, המשכיר, מופתע לגלות עד כמה הבלאי של הדירה "מואץ" גם כשמדובר בדיירים טובים ששמרו על הדירה. המשכיר  ניצב בפני שאלה. מה עושים. חלק מבעלי הדירות להשכרה מתייאש, ומוציא את הדירה למכירה. אחרים מזמינים צבעי ומבקשים הצעת מחיר ומסבירים לצבעי: "אנחנו לא רוצים להשקיע הרבה. רק שיראה מספיק טוב להשכרה".
כאן מתחיל שלב הידרדרות במצבה של הדירה. כתמי צבע במקומות שונים ותיקוני קיר שנעשים כלאחר יד. מן הסתם, דירה כזו, תאכלס בהשכרה הבאה, דייר פחות איכותי. מכאן זה ילך וידרדר.

בעלי ה"דירה להשכרה" בחרו להשקיע. צנרת מים חדשה לכל הדירה וכלים סניטריים חדשים בחדר האמבטיה והשירותים.
מספר קירות בדירה, סבלו מרטיבות בגלל צנרת "מזיעה" והיה צורך להשקיע טיפול באותם קירות. בגלל שבמקור, קירות הדירה היו במצב מצוין, עם שפכטל והחלקה על כל הקירות, היה צורך בהשקעה קטנה יחסית ולתת שכבת צבע חדשה לכל הדירה. בעלי הדירה הרחיקו לכת ושינו את גוון הדירות מצבע ow11p לצבע הבהיר החדש של טמבור 0011 הבדל קטן בגוון שעשה הבדל גדול למראה הכללי. 

צריך לזכור ולקחת בחשבון, שעם תחילת העבודה, ה"תיאבון" לשינויים גדל וכאן מתחילים לחרוג ממסגרת התקציב או להתחיל מסע ויתורים. תכנון נבון, מוביל לתוצאה טובה.
המזגן בדירה הותקן לפני כ 30 שנה. בשנתיים האחרונות התקלקל המזגן בתחילת כל קיץ, ולמרות שכרגע המזגן עובד, החליטו בעלי הדירה להחליף את המזגן רצפה הישן בעוצמת 2.5 כ"ס למזגן תדיראן עילי בעוצמה של 3.5 כ"ס. לו היו משאירים את המזגן רצפה הישן ומחליטים להחליף מזגן מאוחר יותר, למחיר המזגן היה צריך להוסיף כדי לתקן נזקים שנגרמו מחציבה בקיר שלא מזמן נצבע. לכן, הבחירה להחליף את המזגן בזמן השיפוץ הייתה נבונה. 

משקופים ודלתות. בהרבה מקרים, לקוחות נוטים לא להעריך נכון את חשיבות החידוש של משקופים ודלתות. אני תמיד משווה ונותן דוגמא. זה כמו ללבוש חליפה חדשה וללכת עם נעליים לא מצוחצחות. לכן, הבחירה של הלקוחות, לטפל גם במשקופים ובדלתות נתן גימור יפה לשיפוץ. 

במטבח הדירה, לא היה צורך לגעת, למעט החלפת צנרת מים וביוב חדש, מפני שבעלי הדירה, שיפצו לפני מספר שנים את המטבח שנראה טוב.

בחדר שינה אחד, הוחלפו הדלתות של ארון הקיר ונתנו מראה חדש לחדר. בחדר שינה נוסף, הדלתות היו במצב טוב ושם הוחלפו כל הצירים וכעת דלתות הארון, כולן, נפתחות ונסגרות כמו חדש.

התוצאה. הדירה קבלה מראה חדש. בעלי הדירה קיבלו שוכרים איכותים ומחיר שכר הדירה, הוגן לגמרי. השוכרים, קבלו דירה נעימה למגורים עם תחושת ביטחון, שקבלו דירה איכותית ובעלי דירה טובים השומרים על הדירה.

בפועל. שני הצדדים מרווחים. המשכיר והשוכר! 

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...