עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> טור אישי >> אייפון (iPhone) מוטורלה (Motorola) או נקסוס וואן (Nexus One)
 
 
    ותודה לאייל Motorola 3G TV אני נשאר עם  
כל הכבוד ל- Apple שמצליחה לכופף לכולם (כמעט) את היד עם האייפון.
 
מאת: צביקה ולוך 13 דצמבר 2009

אני מפרגן ל-
Apple ואפילו מאוד. מאז תחילת שנות ה-80 אני משתמש במחשבי Mac של חברת Apple המייצרת את מכשיר האייפון (iPhone) ומאוד נהנה מהשימוש. אבל, השימוש שלי הוא לצורכי עבודה. לא הייתי משלם סכומי עתק עבור המחשב בישראל, שלא כמו בארה"ב, פער המחירים הוא ענק ורמת התמיכה שמקבלים משתמשי ה- Mac בישראל נמוך יחסית לעומת משתמשים בארה"ב. נכון יהיה לציין, כי כיום מחשבי Mac הם ברמה כזו שהם כמעט ואינם צריכים תמיכה טכנית.
 
ביום חמישי האחרון כמעט ורכשתי לעצמי את האייפון החדש. ה- כמעט נוצר מפני שרחלי במחלקת המכירות של פלא-פון הייתה בסוף משמרת ומיהרה לביתה. "אתקשר אליך ביום שישי ואת המכשיר תקבל עם שליח הביתה ביום ראשון. בסדר ממי?" אמרה בדרכה החוצה.
בערב, הגיע אלי האחיין שלי עם האייפון אותו קיבל בליל ההשקה מחב' סלקום. אין ספק. הוא מרשים ואפילו מרשים מאוד.
 
במשך שעה ארוכה שיחקתי והתפעלתי מהמכשיר ותכונותיו, שללא ספק מרשימים. אם אני נזכר במכשיר הסלולרי הראשון אותו רכשתי בארה"ב בשנת 1983 והדרך הארוכה שנעשתה מאז, אין ספק כי מדובר במכשיר מדהים וכל הכבוד ל- Apple שמצליחה לכופף לכולם את היד.
 
ביום שישי התחילה אצלי ההתלבטות באשר לצורך שלי במכשיר האייפון. הוא יפה, חכם וכולם מדברים עליו. בכל אתרי החדשות ציינו את הגעתו לשוק. כולם מיישרים קו עם האייפון החדש. אבל אז שאלתי את עצמי: למה אני צריך את האייפון? למזלי, רחלי מחברת פלא-פון לא התקשרה. היא כנראה עסוקה.
 
בשלוש השנים האחרונות אני מחזיק במכשיר סלולרי מסוג Motorola 3G TV. אני זוכר את היום בו קבלתי אותו ועד כמה התלהבתי ממנו. מכשיר דק יפה (נכון לאז) ויושב לי טוב בכיס. בהתחלה נזהרתי מאוד שחלילה לא יקבל שריטה עד הפעם הראשונה שהמכשיר נפל וקיבל שריטה שרק אני יכולתי להבחין בה – כי ידעתי על קיומה. אז הוא קיבל את המשמעות הנכונה: טלפון נייד.
השימוש שלי עם המכשיר מסתכם בלהוציא ולקבל שיחות ובשירות ה- sms.
נכון שהייתי שמח לקבל הודעות מייל ישירות אל תוך הנייד, אפשרות הקיימת במכשיר ה- Motorola שלי אבל עובדתית לא עשיתי דבר על מנת לבצע פעולה זו.
 
נכון להיום אין ביטוח למכשיר האייפון היקר. חבילת השיחות אותה הציעה לי רחלי מפלא-פון אינה אטרקטיבית. אין בישראל מעבדת שירות ומייל אני קורא דרך המחשב. חדשות אני רואה במכשיר הטלביזיה. תוכנת GPS ניתן להתקין במכשיר הקיים. אז מדוע אני צריך ליישר קו עם אייפון המחייב אותי להתכופף  ולהיכנע לדרישותיו?
 
בשבת הגעתי למסקנה כי בקרוב מאוד, חברות נוספות המייצרות מכשירים סלולרים לא יישארו מאחור ויצאו עם דגמים חדשים שבוודאי יהיו בעלי תכונות דומות, או טובות יותר. זו טבעה של תחרות. היום (ראשון) אני מגלה כי ענקית החיפוש google תצא בקרוב עם מכשיר חדש בשם - נקסוס וואן (Nexus One) ואם google יוצאת עם מכשיר חדש מן הסתם נוקיה ושאר יצרני הסלולר לא יישארו מאחור.
 
לסיכום: כעת, לאחר שלוש שנים, אני לא חייב לפלא-פון על המכשיר. רכשתי ב- 90 ₪ סוללה חדשה למכשיר ה- Motorola המאפשרת לי כ-יומיים שימוש. אני אשפר את מחיר השיחות. מייל אמשיך לקרא במחשב ואת החדשות אראה בטלביזיה. גם אחסוך כסף וגם יישאר לי זמן פנוי – כי לא אצטרך להשקיע את זמני באייפון.
 
נ.ב: אם בחברת פלא-פון יכופפו לי את היד וישלחו לביתי אייפון חדש ללא התחייבות במשכנתא, כנראה שכן יהיה לי אייפון. אם לא? אני אשאר מיושן עם ה- Motorola הישן והיעיל, עד שאחליט לרכוש מכשיר חדש בתנאים שלי.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...