עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> מודעות פרסום ברשת >> מחזירים מלחמה >> אסור לקנות מזגן תדיראן!
 
מזגן תדיראן לא לקנות ולהיזהר ממחלקת השירות של תדיראן גרופ !!!

אוגוסט 12, 2012

לתשומת לב מנכ"ל תדיראן הולדינגס משה ממרוד ולמנכ"ל חברת תדיראן גרופ אבי זמיר.

זו דעתי האישית לאחר ניסיון מר עם מזגן תדיראן ומחלקת השירות המנוהלת על ידי חברת תדיראן גרופ.

אם אתם רוצים צרות, קנו מזגן תדיראן; אני מנסיוני הרע, ממליץ לכולם לא לקנות מזגן תדיראן ממספר סיבות.

בסוף חודש מאי 2012, רכשתי מזגן תדיראן ברשת חנויות החשמל "אבי סופר". מסופר, משפחתי ואני קונים מוצרים במשך שני עשורים. הורי ז"ל רכשו ישירות מאבי סופר עצמו, עוד כשהייתה לו חנות קטנה ברחוב אלנבי בתל-אביב. לימים, הפנה אותי אבי, לבנו, משה סופר.

מאחר והמזגן המדובר, הוא מיני מרכזי והוא נמצא בבויידם, לקח זמן עד שגיליתי כי נוזל מים מהמזגן. כשגילתי את הנזילה הודעתי לחברת תדיראן וב- 2 ליולי נרשמה תקלה. כעבור שלושה ימים הגיע טכנאי (אהרון) ולאחר כשעה הודיע כי הוא אינו יכול לפתור את הבעיה. עוד אמר הטכנאי, כי יגיע ראש צוות שינסה לפתור את התקלה.

כעבור שבועיים וחצי עם אין ספור של ניסיונות שכשלו להגיע למחלקת השירות הגיע ראש הצוות, רועי וקבע כי חייבים להחליף את המאייד.
ב - 12 בחודש אוגוסט הגיע מתקין להחליף את המאייד. המתקין סיפר כי המאייד שיש לי הוא מתוצרת סין והוא בעייתי ובחברה קבעו כי עליו להתקין מאייד חדש מתוצרת ישראל ושהוא הרבה יותר טוב בגלל יחידת הפיקוד ועוד... כך על פי הטכנאי וכך על פי רועי, ראש צוות בתדיראן גרופ. אבל, המאייד החדש והיחידה על הגג (המדחס + קומפרסור) לא מתואמים ולכן יש לפרק את יחידת הפיקוד מהמאייד הישן ולהרכיב אותה במאייד החדש. זאת לאחר שטענו כי יחידת הפיקוד הישנה היא בעייתית. כלומר יש להם סיפור לכל תרחיש.

את השירות מנהלת חברת תדיראן גרופ. מנכ"ל החברה הוא תת אלוף במיל, אבי זמיר. לא לחינם הם עשו את ההפרדה. למרות שהשארתי אין סוף הודעות כי ברצוני לדבר עם מנהל השירות, לא קבלתי מענה.

אורך חיים של מזגן הוא כ-15 שנים. בכל מזגן של כל חברה עשויות להיות בעיות. אם זה השירות שחברת תדיראן גרופ יודעת לתת ללקוחות - אז למה לקנות מזגני תדיראן ולסבול.
אני לא סתם מזכיר את שמות המנכלים, משה ממרוד ואבי זמיר. ההוראות למנהלים הזוטרים מגיעות מלמעלה כלומר מהמנכ"ל. אם לתרגם לשפת העם - הם עובדים בשיטת מצליח הידועה לשמצה.
עוד אני ממליץ, לבדוק היטב לפני כל רכישת מזגן מי נותן למזגן שירות, מפני שחברת תדיראן גרופ נותנת שירות למזגני אמנה Amana למזגני Spector, למזגני AEG למזגני אמקור Amcor ושלל מוצרי חשמל נוספים, כך על פי פרסום באתר חברת תדיראן גרופ.
אני חוזר וממליץ - שמרו נפשכם ממזגן/מזגני תדיראן!!!

את התסכול שאני עברתי עם חברת תדיראן, השקרים הכל כך עלובים והתירוצים המעליבים שקבלתי יהיו מנת חלקכם ביום מן הימים כשתזדקקו לשירות של תדיראן גרופ.
לדוגמא: שאלתי את ראש הצוות רועי, מדוע צריך לחכות כל כך הרבה זמן למאייד חדש? תשובתו: "כי המאייד נמצא באשדוד".
עוד דוגמא: ב-2 באוגוסט הגיע איתם המרכיב מזגנים של תדיראן על מנת להחליף את המאייד. כשפתחתי את הדלת שאל אותי איתם: "למה אין לך מעלית. טוב נראה, אני אנסה לתקן". אמר ועשה. איתם תיקן והנזילה פסקה. לפנות ערב, התקשר אלי איתם ושאל האם יש נזילה? "לא" עניתי "אבל נחכה יום". איתם סיפר לי "כי עשיתי לו את היום וכי הוא זכה בהתערבות עם המנהלים שלו". "תסביר בקשתי". וההסבר היה פשוט: "המנהלים אמרו לי להחליף את המאייד ואני אמרתי שאפשר לתקן. יאללה אחי שבת שלום". עוד באותו הלילה המזגן שוב נזל. בבוקר כשדברתי עם רועי הוא התפלא ואמר: "כי לאיתם היה ברכב מאייד חדש עבורך".
לקח עוד עשרה ימים עד לבואו של הטכנאי להתקין את המאייד.
זה רק חלק קטנטן מהסיפורים שהאכילו אותי עובדי חברת תדיראן גרופ!

ולסיום. מר אבי זמיר היקר. בחודש יוני השנה (2012) באירוע השקה למוצרי "תדיראן גרופ" אמרת ואני מצוטט: "ההקשבה והרגישות לצורכי לקוחותינו היא אסטרטגיה מובילה של חברת תדיראן גרופ". תתבייש לך! זה כרגע מה שיש לי לומר לך. תתבייש שאתה הוא המנכ"ל של חברת תדיראן גרופ, הנותנת שירות בדרך הגובלת בפשע. אל תגיד לא ידעתי. כעת אתה יודע!

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...