עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> סרטים דוקומנטריים >> באתי, ראיתי... הלכתי" - סיפורו של ראש עיר
 

 

גלריית הסרט באתי, ראיתי... הלכתי

התפתחויות בעיר לוד

בחירות בלוד

שר הפנים רוני בר-און החליט למנות ועדה קרואה

הפגנה בלוד: עשרות מתושבי נווה זית (שכונה בעיר לוד) הפגינו נגד כוונתו של שכן למכור את ביתו למשפחה ערבית. אתר ynet מדווח כי כ-200 תושבי השכונה הפגינו.

"המועמדים" סרטו הדוקומנטרי החדש של צביקה ולוך

באתי, ראיתי ... הלכתי" סיפורו של ראש עיר
25 דקות נסיעה מתל אביב נמצאת העיר לוד. אותה לוד שבשנות ה- 70 נחשבה לאחת הערים המבוקשות במדינה, אותה לוד שכיום מוצבת, ע"י מדינת ישראל, בראש רשימת הערים הזקוקות לשיקום וסיוע מיידי.
ומה עושה מדינת ישראל עם נושאים שזקוקים לפתרון מיידי? לא הרבה...
בפברואר 2000 נקלע צביקה ולוך במקרה לבניין עיריית לוד. מפגש קצר עם ראש העיר דאז, פנחס עידן, הוליד את הסרט "באתי, ראיתי... הלכתי" סיפורו של ראש עיר.
במשך שלושה חודשים ליווה ולוך את קריסתה של עיריית לוד, שלושה חודשים של אינטרסים פוליטיים, אינטרסים פרטיים, בקשות סיוע שנתקלות בבירוקרטיה, חוסר אונים מול תושבים זועמים, קצת תקווה, הרבה ייאוש ואדם אחד שיוצר תקדים ראשון מסוגו במדינת ישראל: ראש עיריית לוד, פנחס עידן, עוקף את חברי מועצת העיר וקורא למנכ"ל משרד הפנים להקים בלוד "ועדה קרואה", וועדה שתנהל את העיר מטעם הממשלה.
עידן לוקח בחשבון שבקשה כזאת, אם תאושר, תגרור את פיטוריו, את פיטורי חברי מועצת העיר בניגוד לרצונם וגם תיצור תקדים עבור ערים נזקקות אחרות, תקדים שלא בטוח שהמדינה תשמח לאשר אותו.
האם עידן הוא האביר על הסוס שיציל את העיר לוד ע"י הקרבת כיסאו, או האם הוא פחדן שלא רוצה להתמודד עם בעיות?
איך קורה שבשנת 2000 הדרך היחידה לקבל תשומת לב ותקציב לעיר הרוסה במדינת ישראל היא כזאת?
עיתונות:

הרצאות