עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> תרומת איברים >> תרמו איברים להשתלה >> ג'לילה מוברשם הצילה חיים ומשפחתה התרחבה
 
 
ג'לילה מוברשם ז"ל


גלילה מוברשם ז"ל


בתמונה מימין לשמאל: אבי דרגצקי, אנשראח מוברשם ופנינה דרגצקי.

 
ג'לילה מוברשם הצילה חיים ומשפחתה התרחבה
 
ההתרגשות לקראת המפגש הייתה מורגשת במהלך הנסיעה צפונה, לכפר ג'דיידה, שם מתגוררים בני משפחת מוברשם, שבתם גלילה מוברשם ז"ל, נהרגה בתאונת דרכים. "בזכותה אני חי היום", אמר אבי.
מאת: צביקה ולוך 4 ינואר 2010.

בחודש יולי, 2009 אירעה תאונת דרכים ולג'לילה מוברשם, נקבע מוות מוחי. אחיה ניזם מוברשם, לא רצה אפילו לשמוע על תרומת איברים. כל כך נסער היה למראה אחותו האהובה ג'לילה שוכבת ומונשמת על ידי מכונת הנשמה, שהיה לו קשה לחשוב.
 
כשחזר ניזם לבית הוריו, הוא סיפר לאימו כי בבית החולים ביקשו ממנו לתרום את האיברים של אחותו ג'לילה להשתלה. אימו, אנשראח מוברשם לא חשבה פעמיים והחלה להרגיע את בני הבית והסבירה לניזם על החשיבות שבמעשה.
 
ניזם, שבתחילה התבצר בהתנגדותו לתרומת האיברים, החל אט אט להרגע ולבסוף הודיע בבית החולים כי המשפחה תתרום את איבריה להשתלה. "ברגע שהסכמנו לתרום" מספר ניזם "לא היה חשוב לנו מי יקבל את התרומה. יהודים או ערבים" הוא מוסיף בהתרגשות "היא (ג'לילה) הייתה בחורה כל כך טובה. היא עבדה, עזרה בבית להורים, היא חסרה לנו מאוד".
 
תרומתם של משפחת מוברשם, הצילה את חייהם של שבעה בני אדם. אחד מהם, הוא אבי דרגצקי שקיבל את ליבה של ג'לילה.
 
המתח שאפיין את הנסיעה לכפר ג'דיידה למפגש המשפחות, נעלם בן רגע. משפחת מוברשם המורחבת המתינה בפתח הבית וכשהגיע משפחת דרגצקי, כולם חיבקו את כולם וסיפרו סיפורים. משפחת מוברשם סיפרה על הבת ג'לילה ז"ל ואבי סיפר את סיפור ההשתלה.
 
בתוך דקות, נפתח שולחן עמוס בכל טוב ומשפחת מוברשם ומשפחת דרגצקי ישבו יחד לסעודה. את האוכל המשובח הכינה המשפחה שמלבד חומרי גלם, אינה רוכשת אוכל מוכן. "אצלנו בבית מכינים הכל לבד" מספרת אם המשפחה אנשראח, אפילו את הפיתות אפו במקום והגישו טרי.
 
לאחר הארוחה, צפו המשפחות בקטעי וידאו משפחתי בה רואים את הבת ג'לילה ז"ל ואחר-כך נסעו כולם לבית העלמין ועלו לקברה הטרי של ג'לילה ז"ל.
 
אם או בלי, תרומת האיברים, מותה של ג'לילה, היא עובדה. המעשה שעשתה משפחתה, הקל במקצת, "כעת אנחנו מרגישים כאילו ג'לילה איתנו, אנחנו שמחים שתרמנו איברים ואנחנו שמחים שאבי קיבל את הלב. הוא איש טוב" מסכם ניזם בזמן שהוא ואבי נפרדים לשלום ומתכננים את ביקור הגומלין.

תרומת איברים, אינה דבר מובן מאליו, מעטים עושים זאת. יחידי סגולה.  כזו היא משפחת מוברשם.
 
ג'לילה מוברשם ז"ל במותה נתנה חיים לשבעה בני אדם. יהי זכרה ברוך. תהיה נשמתה צרורה בצרור החיים.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...