עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> טור אישי >> הזיכרון הקצר של הישראלים.
 
 
הזיכרון הקצר של הישראלים.
צביקה ולוך 21.7.2010
 
לישראלים יש זיכרון קצר. אפילו קצר מאוד. לאחר המשט הטורקי לעזה, שנבלם ונעצר על ידי שייטת 13 ודברי הסתה של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן, הפסיקו הישראלים לבקר בטורקיה.
 
אמש, פורסם על ידי המטה ללוחמה בטרור, כי אזהרת המסע לטורקיה בוטלה. מיד לאחריה, יצא לי לקרא באתר Themaker כי חברת קשרי תעופה בוחנת מחדש את אפשרות חידוש טיסות השכר לטורקיה.
 
ברור לי כי מערכת היחסים בין אנקרה לירושלים היא הרבה מעבר לתיירות בין שתי המדינות. אבל ברור לי גם שטורקיה בכלל וממשלת טורקיה במיוחד הקצינה את יחסה למדינת ישראל ומסיתה את העולם נגד מדינת ישראל.
 
בשנת 1995 בקרתי לראשונה בטורקיה ומאז לא חזרתי לשם. נכון, לטורקיה יש הרבה להציע לתייר, אבל וחשוב לזכור כי טורקיה כעת נמצאת בתהליך של התקרבות פומבית לציר הרשע הכולל את איראן וזה מסוכן ואפילו מסוכן מאוד לישראל.
 
המהפך שחל בטורקיה מבחינה פוליטית, מזכיר לי מאוד את המהפך שחל באיראן לאחר המהפכה האסלאמית בשנת 1979 בה הודח השאה מוחמד רזה מהשלטון שלאחריה הוקמה הרפובליקה האסלאמית בראשותו של האייתולה ח'ומייני.
 
לאחרונה, פרסם משרד החוץ הטורקי כי עונת התיירות בטורקיה לא נפגעה עקב הפסקת הגעתם של תיירים מישראל לטורקיה. הללויה. לי לפחות, לא היה ספק כי התיירות הישראלית לא תשבור ולא תפגע בכלכלה הטורקית.
 
צריך לזכור, כי בעיות הביטחון בטורקיה לא נעלמו עקב פרסום המטה ללוחמה בטרור, על ביטול אזהרת המסע לטורקיה. לטורקים יש מאבק רווי בשפיכות דמים עם העם הכורדי שגבה לא מעט קורבנות. באותה נשימה צריך להזכיר כי בשנים הארונות, בטורקיה היו לא מעט פיגועים בהם נהרגו ונפצעו תיירים מישראל ומהעולם כולו.
 
קפריסין, האי השכן והידידותי הנמצא במרחק נגיעה ממדינת ישראל מציע כיום לתייר הישראלי לא מעט אטרקציות תיירותיות ובמחירים נוחים. לישראלים השואפים לצאת לחופשה, מבלי לטוס במשך שעות, אני מציע את קפריסין כאלטרנטיבה ראויה ובטוחה עבור התייר הישראלי. בנוסף, וחשוב לזכור, כי קפריסין הינה מדינה ידידותית ובטוחה לתייר הישראלי.
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...