עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> סרטים דוקומנטריים >> המועמדים
 

 
הרב כדורי מברך את גבי אסרף ומאחל לו שיזכה להיות ראש העיר לוד


עמיר פרץ מגיע לעיר לוד לתמוך בגבי אסרף ויורם מרציאנו


הרב יוסף עובדיה, מנהיגה הרוחני של ש"ס מגיע לתמוך במועמד מטעמו למועצת העיר


רפי פרינטה מתבלבל ולא יודע במי לתמוך


העיתונאי,פרדי דבשה (במרכז התמונה) משגע את הפוליטיקאים עם הסקרים של שישי-בעיר


ביבי: "מקסים, הליכוד נותן לך רוח גבית"


הדור הצעיר לומד

מרצה/הרצאות

המועמדים - עיר ללא אבא
סרטו של צביקה ולוך

בעיר לוד בכלל ובסביבת עיריית לוד בפרט, הכל פוליטי. כולם מאמינים שהם מבינים בפוליטיקה. וכשכך, כל אחד רוצה להיות ראש עיר, או לפחות, חבר במועצה. ואם לא נשאר מקום, אז להיות ליד...
המשותף לכולם: הצלת העיר לוד.

המועמדים, סרטו החדש של במאי הסרטים הדוקומנטרים, צביקה ולוך, מגולל את סיפורה של העיר לוד ובעיותה ולוקח את הצופה למסע מרתק, מותח, ציני ומרגש.

בשנת 2000 הגיע ולוך במקרה לעיר לוד ופגש את ראש העיר דאז, פנחס עידן, שפנה לשר הפנים נתן שרנסקי בבקשה להקים ועדה קרואה לעיר לוד. שרנסקי נענה לבקשתו של עידן והקים ועדה קרואה שתנהל את העיר, בראשותו של אריה ביבי. 

לימים, חלה ולוך במחלת הסרטן. כעת, לאחר שעבר השתלת מוח עצם, גילה ולוך שהרבה לא השתנה. בפברואר 2007 החליט שר הפנים רוני בר-און למנות שוב ועדה קרואה לעיר לוד. ולוך שמתעד במשך השנים את העיר, החליט לגשת לשולחן העריכה ולהביא את הסרט "המועמדים" אל קדמת המסך.

ולוך ממשיך ללוות את העיר גם לאחר הקמתה של הועדה הקרואה ונשאר לתעד את הבחירות שהתקיימו ב-2002 אז ניצח חבר הכנסת, מקסים לוי את מתחריו הרבים וחזר לראשות העירייה אותה עזב בשנת 1996.
כעבור חמישה חודשים נפטר ראש העיר מקסים לוי מדום לב.
למסע הלוויה כולם הגיעו והבטיחו להמשיך את דרכו של לוי ז"ל. ראש הממשלה דאז, אריאל שרון הכריז: "אם צריך אני עצמי אגיע להציל את העיר לוד".

לוד היא עיר פוליטית. מצלמתו מלווה את המועמדים השונים לראשות העיר ומועצת העיר ועיתונאי מקומי השופך אור על מצבה האמיתי של העיר. המעברים ההקיצוניים, מאבקי הכוחות של החזק מול החלש, האלימות המתועדת בין יהודים וערבים מהולה בציניות פוליטית השוזרת את דרכה ליום השואה והגבורה, הפוגשת את יום הזיכרון לחללי צה"ל, מפגישה את הצופה עם המציאות אותה חיים התושבים, שבמקרה הזה הם גרים בעיר לוד.

מאחר והעיר לוד היא מקפצה פוליטית, ניתן לראות בסרט של ולוך את נבחרי הציבור מהליגה הפרלמנטרית עולים לרגל לעיר לוד ותומכים במועמדים השונים.

הסרט ממחיש מדוע עיר כמו לוד, הממוקמת בטבורה של מדינת ישראל אינה מצליחה להתגבר על המכשולים הניצבים בדרכה. המציאות המתועדת, גורמת לצופה להבין ולהרגיש.
היום זה לוד - מחר זה אולי, בעיר בה אתם גרים.

בחודש אפריל 2000 בריאיון לסרטו הדוקומנטרי של ולוך "באתי, ראיתי... הלכתי" אמר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק לולוך: "אני מקווה שבעוד עשר שנים, לא ישב כאן במאי סרטים דוקומנטריים וישאל: "מדוע צריך להקים ועדה קרואה לעיר לוד". במאי 2002 הזיל יורם מרציאנו דימעה לאחר שהפסיד במרוץ. רעייתו שרצתה לעודד אותו אמרה: "אתה תראה. לוד קטנה עליך. אתה תגיע לכנסת" בשנת 2006 נבחר יורם מרציאנו לכנסת ישראל, ובחודש פברואר 2007 מחליט שר הפנים רוני בר-און לפטר את ראש עיריית לוד וחברי המועצה ולמנות בפעם השנייה בתולדות העיר, ועדה קרואה לארבע שנים.

המועמדים:

מקסים לוי ז"ל - מתמודד לראשות עיריית לוד תמיכה -"ליכוד"
אמיל חדד -  מספר 2 של לוי - סגן ראש עיר  תמיכה - "ליכוד"

גבי אסרף - מתמודד לראשות עיריית לוד  מזוהה - עם עמיר פרץ. הרב כדורי ז"ל
יורם מרציאנו - גיסו של אסרף ומספר 2 שלו. מועמד לסגן ראש עיר. מזוהה עם ה "עבודה" והרב כדורי.

"ישראל ביתנו" בראשות חבר הכנסת איווט ליברמן מריצה מועמד שלה לראשות העיר ולמועצה.

מפלגת "חרות" בראשות חבר הכנסת, מיכאל קליינר, מריצה לראשות העיר ולמועצה, את אלי סער.  

רפי פרינטה - עובד עיריית לוד, מריץ את עצמו ומתבלבל כשהוא צריך לבחור עם מי לחבור.

פרדי דבשה - עיתונאי מקומון "שישי-בעיר" שמכתיר מלכים טרם זמנם.

ש"ס מריצה חברי מועצה ושואפת לקבל סגן ראש עיר ומביאה תגבורת את שר הפנים, אלי ישי. כשנקרא לדגל, מגיע גם הרב עובדיה. נפילתה של ש"ס החלה בלוד.

ועוד רבים וטובים מתושבי העיר לוד שבאמת כמהים לשינוי. להם מספרים איש איש בדרכו, כמה רע כעת, וכמה טוב יהיה בעיר לוד, אם יתנו להם את הכוח.

המפד"ל יחד עם היו"ר החדש, חבר הכנסת אפי איתם, מריצים את יוסי הרוש למועצה. איתם מביא בסרט המלצות רבנים לתמוך במועמד שלו.

מצלמתו של ולוך מלווה את כולם מבלי לקחת צד ומתעדת את המועמדים בריצתם אל עבר הכיסא, ואת תושבי העיר המייחלים לשינוי. 

"המועמדים": הפיק, ביים וצילם: צביקה ולוך. עריכה: נעה רפאלי עיצוב פס קול: קובי אייזנשטיין "אופוס" הפקות. צלמים נוספים: עודד מופרדי וירון שילון. עיצוב גרפי: ליאור בן-חורין. נערך ב- Real People Television Studio Mac-Pro Final Cut Pro חברת הפקה: צביקה ולוך הפקות "המועמדים"
הפצה: Real People Television

סיום עריכה משוער: סוף 2008

לסרטו הקודם של ולוך "באתי, ראיתי... הלכתי"

וידיאו טיילר לסרט "מרוץ נגד הזמן"

וידיאו קליפ "פסטיבל החומוס - ניגובים"


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...