עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> תרומת איברים >> שיתופי פעולה >> חדשות ועידכונים תרומת איברים השתלות
 

הנצחת תורמי איברים

סרגי וכטר - вехтер сергей

 
צביקה ולוך - מרצה

 

12.11.09
פרופסור יעקב (ג'יי) לביא, משתיל הלבבות ונשיא החברה הישראל להשתלות בטור אישי: "שותפים להרגיה המונית". קרא עוד

5.11.09
שוב חשפה משטרת ישראל סוחרי איברים תוך ניצול ציני של מצוקת האיברים הקיימת בישראל. אתר האינטרנט News1.co.il מדווח היום כי שני ישראלים נעצרו בחשד לסחר איברים להשתלה. השניים, סמי שם טוב תושב ירושלים בן 67 ודמודרמיטרי אורנשטיין, פרסמו בעיתונות בקשה לתורמי איברים תמורת כסף. מעבר לעובדה שמדובר בעבירה על החוק, מסכנים התורמים וה"מושתלים" את חייהם. ברוב המקרים הניתוחים מתבצעים במדינות אחרות ו"טיב" העוסקים בתהליך ההשתלה ובתי החולים המשתפים פעולה מוטלים בספק.

5.5.09
חזרנו לצלם עונה שנייה של רגעים בחיים.

החלו הצילומים לעונה השנייה של רגעים בחיים. בין המקרים השונים, צולמה השתלת הלב של שירלי פלדמן, צעירה בת 23 שהמתינה ללב חדש תקופה ארוכה. כעת, מלווה הסדרה, אדם נוסף הממתין יותר מחצי שנה בבית חולים לתרומת איברים. "למרות שצילמתי בעבר השתלות, זה מדהים בכל פעם מחדש" אומר צביקה ולוך, במאי ויוצר הסדרה "המתח הוא גדול. רק אחרי שרואים את הלב החדש פועם, אפשר להירגע".
לגלריית תמונות - מאחורי הקלעים עונה שנייה.
לגלרייה

יוני 2009.

רונית פופר, חברה טובה שלי, הלכה לעולמה בטרם עת והשאירה אותנו המומים וכואבים. משפחתה, בצעד אצילי תרמה את האיברים להשתלה. יהיה זיכרה ברוך.

ביום חמישי ה- 13 בנובמבר 2008 זה מתחיל. רגעים בחיים עולה לשידור בערוץ הראשון.

רגעים בחיים - סדרת טלוויזיה דוקומנטריית. שבעה פרקים

במשך שמונה שנים מתעד במאי הסרטים הדוקומנטריים, צביקה ולוך סיפורים אנושיים המתרחשים בזמן אמת, בבתי חולים. במהלך הצילומים, חלה ולוך במחלת הסרטן והפך ממתעד למתועד.

הסדרה רגעים בחיים" צולמה: בישראל ובקפריסין

פרק ראשון "השעות הקרובות קריטיות"

תיקון לחוק האוסר סחר בבני אדם תוקן ב-2006 ופעם הראשונה שנעשה בו שימוש
אחיה ראב"ד 12 אוגוסט 2007

כתב אישום הוגש נגד שני תושבי חיפה בגין סחר בבני אדם, תקיפת התורמים ובגניבת כספם שהובטח תמורת איבריהם. ynet

חשד לניצול נתין זר מאוקראינה כדי לסחור באיברים
מאת: שמוליק חדד 24 יולי 2007 ynet

נתין זר מאוקראינה שנקלע לקשיים כלכליים וביקש למכור כלייה מצא עצמו עובד באיתור לקוחות עבור חשוד בסחר איברים. כאשר ביקש לחזור לארצו היכו אתו החשוד וחבריו ואף איימו עליו ברצח. המתלונן עצמו נמצא כיום בדירת מסתור עד סיום ההליכים המשפטיים ולאחר מכן, על פי בקשתו, יעזוב את הארץ לאוקראינה. לסיפור המלא ב ynet

עשרה בני אדם נעצרו לאחר שנחשפו בעקבות מודעה בעיתון בה קראו לתרום איברים תמורת כסף.
מאת: שרון רופא-אופיר 22 יולי 2007 ynet

מעצר החשודים - בני 40-50 - התאפשר בעקבות פרסום מודעה בעיתונות הערבית והרוסית בצפון בזו הלשון: "דרוש תורם כליה תמורת גמול כספי". אל המודעה הפנתה את תשומת לבם של חוקרי הימ"ר תורמת כליה שענתה בעצמה למודעה, אולם לא קיבלה את התשלום על פי ההסכם עליו חתמה. בעקבות המידע הופעל סוכן סמוי שהתחזה לתורם פוטנציאלי ועבר את הבדיקות הרפואיות הדרושות. החקירה הסמויה הובילה בסופו של יום למעצרים. לסיפור המלא ynet

כולנו יכולים לתת חיים
יום רביעי 6 יוני 2007

"כולנו יכולים לתת חיים" קמפיין חדש למרכז הלאומי להשתלות איברים יצא לדרך. נינט טייב תרמה את קולה לקמפיין הרדיו בו היא מזמינה מאזינים לחתום על כרטיס תורם אדי. גם מגיש הטלוויזיה יאיר לפיד מסייע בקמפיין שכולל תשדירי טלוויזיה ושלטי חוצות

חיים בלונדי היה ראשון ברשימת הממתינים ונפטר למרות שהיו שישה תורמים פוטנציילים, נפטר חיים, שהיה אמור לחגוג  את יום הולדתו ה-49 החודש.
לסיפור המלא: הילה אלרועי ואלה הר-נוי 8 ביוני 2007 nrg

רופא ישראלי נעצר בטורקיה בחשד שביצע ניתוחים לא חוקיים.
יום רביעי 2 מאי 2007 מערכת MyCity

פרופסור זכי שפירא נעצר בשבוע שעבר בבית חולים פרטי בטורקיה שפעל ללא רישיון. מעצרו של שפירא בוצע לאחר שבבית החולים הטורקי התנהל קרב יריות. הסיבה ליריות עדיין אינה וודאית. אחד השוטרים הטורקים נפצע.

אתר האינטרנט וואלה מפרסם כי אדם המקורב לשפירא ושוחח עימו לאחר שנעצר מספר כי שפירא, למרות היותו לבוש בביגדי מנתח לא ניתח. פרופסור שפירא נכלא באיסטנבול והועבר למקום כליאה אחר. עוד מדווח בוואלה כי מצב רוחו של שפירא ירוד.

אתר וואלה מציין כי אין זו הסתבכות ראשונה של שפירא שנחשד בסוף שנות ה-90 במעורבות בסחר איברים. משרד הבריאות אסר עליו לבצע השתלות מן החי ומאוחר יותר הוסר האיסור.

פרופסור זכי שפירא הוא בן 71 ופרש לגמלאות לפני 5 שנים. שפירא הינו רופא בעל שם ובעבר ניתח וניהל בבתי החולים בלינסון ושיבא.

מעצרו של שפירא בבית החולים בטורקיה בוצע לאחר שבבית החולים סיימו לבצע נתוח השתלת כליות (מן החי) שנלקחו מגופם של שני ערבים ישראלים והושתלו בישראלי וביהודי המתגורר בחו"ל.

החברה הישראלית להשתלות פרסמה הודעה וציינה כי האירוע "מכפיש את תדמיתם של העוסקים בתחום זה בישראל"

חוק חדש בסין יאסור חלקית את הסחר באיברים
יום שבת 7 אפריל 2007 מאת: מערכת MyCity מקומונים

חוק חדש יכנס לתוקפו בחודש מאי 2008 שיאסור סחר באיברים, זאת לאחר שארגוני זכיות אדם ורופאים מישראל והעולם, תקפו את המנהג של סחר באיברים כפי שהיה נהוג בסין עד כה.

זו פריצת דרך בכל הקשור באיברים להשתלה בסין. בשנים האחרונות הושתלו מספר ישראל בסין. חלקם בהצלחה. אולם, לא אחת נשמעה נגד הסחר באיברים.

ד"ר ג'יי (יעקב) לביא, מנהל יחידת ההשתלות במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר יצא נגד התופעה של סחר האברים בסין. זאות לאחר שאחד החולים הממתינים להשתלה בישראל סיפר לו שהוא יוצא לסין להשתלה. החולה ידע על מועד ההשתלה. 

רופאים מכל העולם גינו את התופעה שהתרחשה בסין שאזרחים נאלצו לתרום נגד רצונם. איברים של נידונים למוות בסין, הוצאו לא אחת ללא ידיעתם וללא קבלת רשות המשפחה. . בקול ישראל דווח כי מטרת החוק החדש לקבע כללים שינחו את הרופאים ובתי החולים העוסקים בהשתלת איברים בסין.

האיסור על סחר באיברים לא יחול על כל האיברים. הסחר בקרניות מח עצם ימשך. העונש הצפוי לעוברים על החוק: איבוד הרישיון, קנס וסגירת בתי חולים/מרפאות.

סרטון וידאיו הממחיש את הדחיפות בהשתלת לב

מושתל הריאה מן החי, הראשון מסוגו בישראל - נפטר 
פורסם ב ynet  7.4.2007

מושתל הריאה שקיבל תרומה מאחיו, נפטר ביום שישי (6.4.2007) שבוע וחצי לאחר ההשתלה, לאחר שמצבו הדרדר והוא נכנס לניתוח עקב כשל רב מערכתי.
אחיו, תורמי אונות הריאה, מרגישים טב ושוחררו מבית החולים.
ynet


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...