עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> טיול בהודו עם אופנוע למעמקי ההימלאיה בצפון הודו אופנועי אנפילד 500 CC
טיול אופנועים בהודו

טיול נוסף להודו, מסע אופנועים, הפעם ל-רג'סטאן - מדינת המלכים. הטיול/מסע יצא מישראל להודו בין התאריכים 27 - 12 בפברואר 2010. לפרטים מלאים, מסלול הרכיבה ועלות המסע/טיול להודו על אופנוע.
קרא עוד
 
טיול אופנועים להודו יצא מישראל באוגוסט 2009 וימשך כ18 יום.
 
טיול בהודו עם אופנוע למעמקי ההימלאיה בצפון הודו. הטיול מיועד לכל אחד ואחת שאוהבים אופנועים ורכיבה, תרבות, טבע, נופים וכמובן רכיבה על אופנוע.
 
טיול האופנועים יתקיים על אופנועי אנפילד cc 500 המיוצר בהודו. אופנועי האנפילד בסיסיים ומאוד אמינים במיוחד לכל הקשור ברכיבה בהודו.
 
מאת: סער ספיר. מורה דרך 15 מרץ 2008

הבהרה – אין מדובר בטיול שרק מעטים צעירים וחסונים, רדופי רוח האקסטרים וההרפתקנות, יכולים לצאת אליו. להיפך! הטיול מיועד לכל אחד ואחת שאוהבים אופנועים ורכיבה, טבע ונופים, תרבות, כל מה שביניהם, וכולם יחד.
לפרטים - המשיכו לקרוא!

בודאי חלקכם שמע כי רבים מהתרמילאים בהודו בוחרים לטייל בה בעזרת אופנוע. ואכן, אופציה זו פותחת דלתות אל האוויר הפתוח והמגע הבלתי אמצעי עם הדרכים והנופים של הודו וההימלאיה, ואף אפשרות הצצה טובה בהרבה אל התרבות ההודית היומיומית ע"י מגע מתמיד איתה בדרכים. זהו אינו טיול תיירותי בו נוסעים מאתר 'א' לאתר 'ב', אלא טיול בו הדרך היא באמת חלק מהחוויה, ואף חלק חשוב ביותר.
לאוהבי האופנועים... אין צורך לתאר את החוויה היוצאת דופן שתחוו בכבישי הודו, אפילו מבלי לספור את יתרונות הטיול באופנוע ע"פ טיול באוטובוס.
 
אופנועי האנפילד ההודים (500cc) נותנים לרוכב אמנם פחות כוחות סוס ומומנט בעליות, ואחיזת כביש בסיסית יותר, של מתלים שלא השתנו מאז שנות ה 70, אך האמינו לי – חווית הרכיבה היא אמיתית בהרבה. היעדר הכוח והמהירות, התקלות המזדמנות באופנועים, הרעש (פם פם פם אמיתי, לא ניסיון מודרני לחקותו...) השליו והרגוע... כל אלה תורמים ומעצימים את החוויה. הכבישים ההרריים שאנחנו כ"כ מחפשים בארץ (כן – אלה עם הפיתולים ונוף מהסרטים) הם הצ'פאטי (לחם) של האופנוענים בהודו.

חלק מהרכיבה (במיוחד באזור ספיטי) תהיה בדרכי עפר הרריות בתנאי רכיבת שטח (בסיסית ביותר ולא קשה – דרכי עפר). חלק מהכבישים הסלולים גרועים עד שעדיף שלא היה סלול כלל. רק להבנה כללית – מדובר בכבישים הגבוהים בעולם, בגבהים של למעלה מ 3500 מ', ומעבר במעברי הרים (Passים) של 4500 מ'.
והרכיבה – אתגר אמיתי גם לטובי האופנוענים. אני אוהב לתאר זאת כאילו הודו נמצאת על הקצה השני של סקלת "תרבות הנהיגה", מול מדינות אירופה וגרמניה בראשן: בהודו אין חוקים כלל! יש אולי קווי יסוד בסיסיים ומעורפלים. ג'ונגל. רכיבת אינסטינקט אמיתית. ריכוז מקסימאלי. קורס רכיבה מתקדם בתנאים אמיתיים. אין ספק כי אחד הדברים שקיבלתי מהטיול בהודו הוא שיפור יכולות הרכיבה שלי בכל הרמות.
ובכל זאת לא צריך לחשוש מדי. בהודו כמו בהודו, הדברים מסתדרים איכשהו והתנועה זורמת, על מאות מיליוני כלי הרכב הפוקדים בה את הכבישים מדי יום. מהירויות הנסיעה נמוכות למדי (לא יותר מ 70 קמ"ש בהרים), וגם מי שמאוד יתאמץ להגביר את הקצב ימצא שזה לא ממש אפשרי. בסה"כ הרכיבה שם, לטעמי, יותר בטוחה מבארץ.

ת'כלס... המסלול!!
 
אני קורא למסלול הזה – "הימצ'אל פרדש" לאורכה ולרוחבה! זהו מסלול מרהיב ביופיו ובתחומי העניין וההיכרות שהוא מציע עם ההימלאיה ההודית על יושביה, במדינת הימצ'אל, שרק משמה מובן שההימלאיה היא מהותה!
בעמק קינור המרהיב, הוא השער הדרומי לספיטי, זורם נהר הסטלג', שהוא אחד מארבעת הנהרות הגדולים המנקזים את ההימלאיה. באזור זה של ההתרוממות המרכזית, פסגות ההרים הם בגבהים של מעל 6000 מ'. גשמים רבים יורדים באזור זה, ולכן הצמחיה עשירה ועבותה, וערוצי הנחלים מתחתרים עמוק. "מה שיותר עמוק... יותר ירוק". זהו אזור המעבר בין התרבות ההודית לתרבות הטיבטית-בודהיסטית, על דרך הסחר העתיקה, ואכן נתחיל לראות את ההשפעות ההדדיות בעמק סנגלה המיוחד והיפה.
עמק ספיטי הוא גולת הכותרת של המסע - אחד מהאזורים הבתוליים ביותר בחבל ארץ זה ונפתח רק לפני כעשור לתיירות. זוהי פנינה אמיתית וכמעט בלתי נגועה בהשפעות מערביות, למרות שקצב הפיתוח בעשור האחרון הוא בקצב מסחרר, ובעתיד הקרוב נראה כי אופיו וצביונו המיוחד של העמק עומד להשתנות. עמק מדהים זה שוכן במעמקי ההימאליה, בגבהים של למעלה מ 3500 מ'. בעמק זה, השייך מבחינה גיאוגרפית לטיבט עמה הוא גובל, נפגוש את התרבות הטיבטית, שהשתמרה במחוז זה על רבדיה השונים בצורה יוצאת דופן. נעפיל לגומפות (מקדשים) היפהפיים והעתיקים. נהנה מהנוף המיוחד והקסום של מדבר אלפיני שאין ולו צבע אחד ויחיד שיעלה על הדעת, ולא יימצא בו. והכל עם עומק וקונטרסטיות שרק שמים ואוויר בגבהים הללו יכולים לספק. הכפרים הקטנים עם הבתים הפשוטים, השמים הכחולים והגדולים, כוכבים שלא תראו גם בלילה הבהיר ביותר, שלג בפסגות ההרים... ושקט ושלווה נצחיים.
את ספיטי נעזוב דרך השער הצפוני – מעבר "קונזום", לכיוון עמק קולו. אחד מהנודעים והיפים שבעמקי ההימלאיה, מקום משכנם של האלים ההודים. עמק מרשים ביותר, שופע בכל טוב ובנופים מרהיבים, אך בעיקר במקומות קדושים ומקדשים. כאן נחווה את ההינדואיזם והתרבות ההודית, על שלל צבעיה, מקדשיה, המאכלים והריחות, האנשים והחיות בכבישים וברחובות...
נסיים (כמעט) את המסע שלנו באזור דרהמסאלה – המרכז הפוליטי של העם הטיבטי בהודו, ושל התיירים ובראשם התרמילאים הישראלים.

פרטי המסלול הבסיסי להתייחסות
 
ימים 1-2, ת"א - דלהי - צ'אנדיגר
טיסה לדלהי. משדה התעופה נצא ברכבת ה"שטבדי אקספרס" אל צ'אנדיגר. זוהי העיר המתוכננת הראשונה בהודו, ואינה דומה לאף עיר הודית אחרת בתכנונה המדויק והמערבי. היא ממוקמת בדיוק בגבול שבין המישורים שלרגלי ההימלאיה לבין תחילת התרוממות רכס ההימלאיה האדיר, מקום אידיאלי בשבילנו לאסוף את האופנועים, ללמוד אותם מעט ואת התנהגותם, להתרגל לתנועה ההודית, לכבישים ההרריים, לנסיעה בצד שמאל... בקיצור להתחלה רגועה.
 
יום 3, צ'אנדיגאר – שימלה (120 ק"מ)
נמשיך בדרכנו צפונה בדרך הררית מרשימה וטובה עד לעיר הקולוניאלית שימלה (Shimla). שימלה נבנתה בתקופת השלטון הבריטי ונועדה לאפשר תקופת קיץ צוננת לאנשי האצולה והשלטון האירופאים. מרכז העיר השתמר באופיו הבריטי ובבניה האירופאית, ממוקמת על צלע הר במקום יפהפה וירוק, בגובה של כ 2100 מ'. הדרך אליה נהדרת ביופיה ותאפשר לנו היכרות ראשונית עם "שפלת" ההימלאיה.

יום 4, שימלה – סארהן (180 ק"מ)
נמשיך בדרכנו מזרחה אל רמפור (Rampur) העיר העתיקה, בירת מחוז רמפור בושאר, על מקדשיה הרבים וארמונותיה. נמשיך לעבר הכפר סארהן (Sarahan) הממוקם במורדות ההרים (2165 מטר), כאשר ברקע פסגת ההר "שריקאנד מהאדב" (Shirkand Mahadev) בגובה 5150 מ'. נבקר במקדש בימקאלי (Bhimakali) בן ה-800 שנה המשלב ארכיטקטורה בודהיסטית והינדית יחדיו.
 
יום 5, סארהן – עמק סנגלה (96 ק"מ)
יום נסיעת שטח בעמק סנגלה (Sangla). העמק הירוק הוא אחד מהיפים והציוריים במדינת הימצ'אל פראדש, כאשר בתחתיתו (עמוק עמוק) זורם נהר ה"באספה". זהו אזור המאוכלס באנשים מיוחדים הקרויים "קינר", המשלבים, בצורה מיוחדת שאי אפשר לפגוש כמעט בשום מקום אחר, אלמנטים משתי התרבויות – ההודית והטיבטית. נבקר בכפר "צ'יטקול" (Chitkul) שהוא האחרון על נתיב הסחר ההודי-טיבטי (3450 מ').
 
יום 6, סנגלה - קלפה (55 ק"מ)
יום כפרים ותרבות קינורית מסורתית: נבקר ברקהם (Rakcham), קמרו (Kamru) ורקונג-פאו (Recong Peo). נבקר במנזר הבודהיסטי אשר הוקם במיוחד לזכרו של הדלאי למה. הרי הקינר (Kinner Kailash) מתנשאים לגובה של כ-6000 מטר ויותר ומהווים מסגרת נוף מדהימה ביופייה לאורכו של היום.

יום 7, קלפה – טאבו (150 ק"מ)
נפרד מהעמקים הירוקים של הימצ'אל פראדש ונכנס אל המדבר האלפיני של עמק ספיטי .(Spiti) העיירה טאבו (Tabo) ממוקמת על גדות נהר ספיטי בגובה 3050 מטר. בעיירה נמצאת אחת מהגומפות (מנזרים) היפות והמרשימות ביותר של התרבות הטיבטית, ושנייה בחשיבותה רק לגומפת "טהולינג" בטיבט. הגומפה עתיקה מאוד, עשויה כולה מבוץ יבש כשבתוכה השתמרו ציורי קיר צבעוניים ועתיקים. לצידה בית הספר ללימוד ציור טנקות (Thanka) - אמנות טיבטית.
 
יום 8, תאבו – קאזה (70 ק"מ)
נסיעה רגועה ושלווה בנוף המדברי והפתוח של עמק ספיטי, בין הכפרים הציוריים, ובגומפות הטיבטיות: נעפיל אל גומפת דנקר (Dankar), נבקר בגומפת קי (Ki) ובכפר קיבר (Kibber) השני בגובהו בעולם (או הראשון... עדיין יש ויכוח) – 4200 מ'. יום רגוע בנופי הרים מזדקרים וכפרים נידחים.
 
יום 9, קאזה – אגם הירח - (60 ק"מ)
נצא מוקדם בבוקר אל עבר מעבר ההרים קנזום-לה (Kunzum-La, בגובה 4550 מ') ממנו נסייר רגלית אל אגם הירח (Chandratal) – הליכה בנופים עוצרי נשימה אל אגם ירוק-כחול הסגור בין הרים נישאים. נחזור אל האופנועים ונגלוש מהמעבר אל עבר עמק להול (Lahaul), הוא עמק המעבר בין נופי ספיטי המדבריים לנופי עמק קולו הירוקים (למחרת).

יום 10, להול – מנאלי (110 ק"מ)
נחצה את עמק להול. פסגות הרים מדהימים מושלגים ילוו אותנו בנסיעה אל מעבר רוטנג (Rhotang Pass, בגובה 3950 מ'). כאשר נרד לכיוון עמק קולו, נראה את המעבר החד מצבעי החום והצהוב אל צבעי הירוק. זוהי חציית הרכס המרכזי של ההימלאיה וקו פרשת מים ראשי. לאחר הירידה הארוכה נגיע למנאלי (Manali) עיירת הנופש הידועה והחשובה של עמק קולו. אנו נפרדים מהמדבר האלפיני והתרבות הטיבטית וחוזרים אל הנופים הירוקים של ההימלאיה והתרבות ההודית.
 
יום 11, מנאלי
יום מנוחה וסיור בעיירה וסביבותיה. העיירה העתיקה מנאלי ממוקמת בצפון עמק קולו בגובה 2,050 מטר, מוקפת פסגות מושלגות ויערות עבותים. העיירה החביבה משמשת מרכז לתרמילאים מכל העולם ובסיס יציאה למסעות הרים ברגל, ברכב ועל גבי סוסים. באזור העמק והעיירה מקדשים הינדיים רבים ועולי רגל רבים פוקדים אותה כל השנה. נבקר גם בכפר הצמוד "ושישט", שאמנם איבד מציוריותו לטובת חנויות ומלונות תרמילאים, אולם יש בו מעיינות חמים שאפשר לרחוץ בהם, ונוף מרהיב אל מנאלי והעמק.
 
יום 12, מנאלי – מנדי (95 ק"מ)
הנסיעה מרתקת לאורך עמק קולו הירוק ושופע המים, מהיפים והציוריים שבעמקי ההימלאיה ההודית. נעבור במנהרה שאיפשרה את פתיחתו של העמק הפורה לתחבורה ופתחה עידן חדש בפני יושביו, שכן לפני כן היה מנותק ומבודד. ניסע בכביש צר ומפותל לאורך קניון "לארגי" המדהים עד סופו, סכר גדול ומרשים היוצר אגם, מוקף כולו בהרים נישאים. לא סתם נחשב העמק כמקום מושבם של האלים ההודים. נסיעה לאחר הסכר במורד נהר ה"ביאס" תביא אותנו אל מנדי, בירת המחוז.

יום 13, מנדי – דרהמסאלה (100 ק"מ)
נסיעה יפה ונוחה לדרהמסאלה, הממוקמת ממש על ההתרוממות המרכזית של רכס ההימלאיה. למעשה נסיים באזור "מקלוד-גאנג'" (דרהמסאלה עילית), אשר היה עיירת נופש בריטית, אולם התפרסם לאחר שניתן כמקלט לפליטים הטיבטים ולממשלתם הגולה ב 1959.
 
ימים 14-15, דרהמסאלה
יומיים למנוחה באזור דרהמסאלה. בהם יהיה זמן למנוחה אמיתית ומפנקת בכפר חמוד ותיירותי באזור. נסייר ב"מקלוד-גאנג'" במיתחם צוגלאגקהאנג (Tsuglagkhang), הכולל את ביתו של הדלאי למה, מקדשים, חנות ספרים ומוזיאון המספר את תולדות העם הטיבטי וקורותיו, עם דגש על הגלות מארצו מתקופת הכיבוש הסיני, וההתנגדות הבלתי אלימה שמונהגת ע"י הדלאי למה. כמו כן נטייל רגלית באזור הכפרים למפלים יפים. המקום מספק גם מפגש מעניין עם תרבות התרמילאים הישראלים בהודו, וכן מגוון שירותים למן שיעורי יוגה, דרך מסג'ים וקונצרטי מוסיקה הודית... ועוד.
 
יום 16, דרהמסאלה - צ'אנדיגאר (225 ק"מ)
נסיעה חזרה לנקודת ההתחלה ופרידה מהאופנועים. נעלה על הרכבת לדלהי. הנסיעה ברכבת היא חוויה בפני עצמה בהודו...
 
יום 17, הטאג' מאהל באגרה ודלהי
טיול יום ברכבת לאגרה, העיר בה שוכן אחד משבעת פלאי תבל – הטאג' מאהל. נסייר בטאג' ונחזור לדלהי, להשלים sight seeing בדלהי, בירת הודו (בכל זאת), וקניות כמובן.
 
*** שיו לב - ייתכנו שינויים במסלול ***
בשולי הדרך – פרטים טכניים ומנהליים
תאריך ומשך הטיול מתוכנן לסביבות סוף יולי תחילת אוגוסט, העונה הטובה לאזור צפון הודו וההימלאיה. משך הטיול הוא כ 18 יום (בשאיפה יציאה ביום חמישי ע"מ להפסיד כמה שפחות ימי עבודה).
תנאי הלינה יהיו בין בינוניים לטובים במידת האפשר (במקומות מסוימים פשוט אין אפשרות ותשתית תיירותית, בעיקר בנסיעות ארוכות שלוקחות יותר מיום רכיבה אחד). בימים ה"פחות מפנקים" בדרכים בד"כ מדובר בחדרי "גסט האוס" ברמה הבסיסית ביותר בארץ – פשוט מקום לישון בו. במקומות שבהם נעצור ליום יומיים, בהם התיירות מפותחת, נשים דגש יותר
חזק על התנאים ונלון במלונות מפנקים יותר!! עם זאת, אין מדובר במלונות פאר, שכן לא זה אופי הטיול הרצוי.
אוכל – מקומי לחלוטין!! יש הרבה מסעדות תיירים בצפון הודו במקומות התיירותיים, ואף אנחנו נתנסה פה ושם גם בהן, אולם מסעדות הדרכים ההודיות (דהאבות), בהן סועדים את ליבם נהגי המשאיות העושים דרכם לאורכה ולרוחבה של תת היבשת ימים כלילות, הן הטובות ביותר. תסמכו על נהגי המשאיות... וממילא את רוב זמננו נעשה בדרכים.
הדרכה – אני. מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות. מכיר את צפון הודו כמו את כף ידי. דובר הודית (הינדי). מכיר את התרבות, המקומות, המקדשים, האנשים, האוכל, ההיסטוריה, הדתות, הגיאוגרפיה, האופנועים, המוסכים (לא לדאוג, לא נצטרך – ראה סעיף הבא)... ועוד. היכרות באמת מעמיקה ומקיפה עם הודו. ככה זה כשעושים משהו מאהבה.
וכמובן (כמעט שכחתי) – אופנוען...
לוגיסטיקת אופנועים – יחד עם שיירת האופנועים ייסע מוסך נייד צמוד עם מכונאים, חלקי חילוף לכל תקלה אפשרית ואפונוע נוסף חלופי, כך שאפילו במקרה של תקלה חמורה ניתן יהיה להמשיך כרגיל בשיירה כשכולם רוכבים. האופנועים מטופלים ומסופקים ע"י ספק גדול שעובד שנים עם טיולים רבים מהסוג הזה, בעיקר מאירופה ואוסטרליה. הציוד האישי ישונע ברכב נוסף שיתלווה אל הקבוצה.
מחיר – מכיוון שמסמך זה הוא ראשוני, אין לי עדיין את המחיר הסופי. בהערכה גסה – 2700-3000$ לאדם על אופנוע, (לזוג יכול לצאת משמעותית זול יותר מכיוון שאופנוע ודלק צריך רק פעם אחת לזוג).
כולל - כרטיסי טיסה (כולל טיסת פנים דלהי-צ'אנדיגאר), תחבורה שהיא לא באופנועים (רכבת צ'אנדיגאר-דלהי ביום האחרון) לינות, השכרת האופנועים, מוסך צמוד, מדריך, כניסות לאתרים.
לא כולל – דלק (מוערך בלא יותר מ 200$ לאופנוע לכל הטיול), אוכל (אמרנו – אוכל מקומי, אבל האוכל בהודו זול עד כדי גיחוך), נזקים לאופנוע (עפ"י הסכם סטנדרטי עם המשכיר), וכמובן כל הוצאה אישית אחרת.
מספר המשתתפים הסופי (לא יותר מ 20 איש ולא יותר מ 14 אופנועים) גם ישפיע על העלות לאדם בקבוצה.
רמת קושי (או "מי לא יכול") – בעקרון יכול לעשות את הטיול כל מי שרוכב על אופנוע, וחושב שהוא מסוגל (פיסית) לרכב במשך הטיול שעות לא מעטות ברוב ימי הטיול (כמפורט). זהו לא "נופש", ובהחלט יהיו קטעים שבהם גופכם יזעק לעצירה המיוחלת, אולם זו בוא תבוא וגם מסג' הודי פה ושם יהיה מנת חלקכם. מי שרוכב על אופנוע מכיר את ההרגשה לאחר יום שלם של רכיבה. כפי שפורט בלו"ז, התכנון הוא לרכב יומיים ולנוח יומיים (מנוחה או סיורים נחמדים באזור).


אופנוע אנפילד המיוצר בהודו אמין במיוחד לרכיבה בתנאי השטח של הודו


צביקה ולוך. מרצה עם סיפור אישי ונסיון חיים


למעמקי ההימלאיה בצפון הודו עם אופנוע
 


אופנועי האנפילד ההודים 500 CC


בהודו אין חוקים כלל! הדברים מסתדרים איכשהו והתנועה זורמת


בדרך הררית מרשימה וטובה עד לעיר הקולוניאלית שימלה Shimla

 


מעיינות חמים שאפשר לרחוץ בהם, ונוף מרהיב אל מנאלי והעמק.


יום כפרים ותרבות קינורית מסורתית

 

 

שגרירות הודו בישראל. רחוב הירקון 140 תל-אביב 03-5291999
לאתר שגרירות הודו ישראל

ויזה הודו


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...