עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> טיול הודו מסע אופנועים על אופנוע הודו
 

רג'סטאן, מסע/טיול במדינת המלכים בהודו
מסלול רכיבה 14 ימים ב- "רג'סטאן" הודו על אופנוע אנפילד 500CC יציאה להודו מישראל ב-12 בפברואר 2010 חזרה לישראל ב- 27 בפברואר.

מאת: סער ספיר, מדריך טיולים מסעות מומחה להודו

יום ראשון למסע. דלהי - נימרנה 120 ק"מ.

אל דלהי תגיע חבורת הרוכבים בטיסה בשעות הבוקר המוקדמות ומשדה התעופה נצא באוטובוס פרטי שיקח אותנו אל מחוץ לדלהי לנימרנה (Neemrana). נימרנה היא עיירה קטנה ובה מבצר עתיק מהמאה ה-15 שהפך למלון (מלון ה"מורשת" הראשון של הודו) ובו ילנו המשתתפים במסע האופנועים את הלילה הראשון של המסע. בנימרנה גם ימתינו לרוכבים אופנועי האנפילד 500CC כך שבחציו השני של היום יתרגלו הרוכבים את הנסיעה על אופנוע האנפילד 500CC שהיא רכיבה מעט שונה מהאופנועים בני ימנו. אופנוע האנפילד מזכיר יותר את אופנוע ה- בי אס אי BSA האנגלי. הרוכבים יתרגלו את הנסיעה בתנוע ההודית שהיא בצד שמאל. התרגול יאפשר רכיבה נוחה ובטוחה יותר.

יום שני למסע האופנועים. מ- "נימרנה", רכיבה ל- "אלסיטר" 120 ק"מ.

יציאה בבוקר ברכיבה על האופנועים לכיוון מנדאווה (Mandawa)שבמרכז חבל שיקהואטי (Shekhawti) הידוע באחזות הפאר (האווליס) המעוטרות בציורי קיר רבים וצבעוניים. הבתים והציורים נבנו ע"י משפחות של סוחרים עשירים. עם השנים הפכו הפאר ועיטורי הבתים למעין תחרות בין המשפחות וכך הפכו לבולטים כל כך בנוף המקומי. הרוכבים יבקרו בחלק מאותן אחוזות פאר באזור. בלילה ילונו הרוכבים ב- Castle Mandawa.

יום שלישי למסע. מנדאוו אלסיטר ל- ביקנר/גג'נר 220 ק"מ.

לפני עזיבת "שיקהאואטי" בדרכם מיזרחה, יעצרורוכבי האופנועים בכפר קטן על הדרך בשם "יסאו" - למבט אחרון על מספר אחוזות מרשימות מחבל ארץ זה, שלמרבה הצער אינו מקבל את תשומת הלב המגיע לו ממרבית התיירים המגיעים לאזור. בהמשך היום מסע האופנועים ימשיך באיטיות אל תוך מדבר הטאר הגדול. ממש לפני הכניסה למדבר ולנופיו תעצור שיירת האופנועים בעיר "ביקנר" (Bikaner).
בעיר "ביקנר" נמצא מבצר ענק ממדים ומרשים ביופיו בו נמאים ארמונות ומקדשים רבים וחשובים וביניהם "מקדש האכברים".
לינת לילה ב- Cajner Palace.

יום רביעי למסע. מהעיר "ביקנר" רכיבה ל- "ג'איסלמר" 350 ק"מ.

רכיבה של כמעט יום שלם לאורך הכביש הארוך שהולך ונהפך שומם וצחיח יותר ויותר עד שבסוף תגיע חבורת רוכבי האנפיל על היעד הנכסף: העיר הידועה בכינוי עיר הזהב - "ג'איסלמר" (Jaisalmer).
ג'אסלימר, היא עיר מבצר מן המאה ה- 12 והיא בנויה על רכס ומוקפת חומה מדהימה באמצע שום מקום. ממש פאטה מורגנה. אחת מהפנינות שב- "רג'סטאן".
לינה ב- Fort Rajwada. 

יום חמישי למסע. "ג'איסלמר"

לימוד העיר העתיקה בין החומות. כניסה למבצר, שהוא השני העתיק ביותר בהודו ובו עדיין חיים כרבע מאוכלוסיית העיר. בהמשך טיול וביקור בבתי התושבים האמידים ואחוזות הפאר, מקדשים ג'אינים (דת נוספת בהודו) אגם כחול, שווקים, חנויות וסמטאות נסתרות... כשמביטים סביב מקבלים תחושה כאילו מסתכלים על תמונה שנלקחה ממגזין. 
הצבאים והקונטרסטיות של אבן החול הצהובה עם השמים הכחולים והצבעוניות התמידית של ההודים, הופכים כל תמונה לחגיגה. 
לקראת שעות אחה"צ תמשיך שיירת האופנועים, היא תעזוב את העיר לכיוון הדיונות הגדולות, כדי לקבל תחושה אמיתית של "מדבר הטאר הגדול", לחוויה מדברית. 
לינה ב- Fort Rajwada. 

יום שישי למסע. רכיבה מ- "ג'איסלמר" ל- "ג'ודפור" 300 ק"מ.

רכיבה בחזרה לאזור מרכז רג'סטאן אל "העיר הכחולה" 'ג'ודפור' (Jodhpur). העיר שוכנת על גבול המדבר והיא השניה בגודלה ברג'סטאן ויש בה מספר אתרים מרשימים לביקור. הקבוצה תבקר באחד מהארמונות הגדולים ביותר העולם, ה- Umaid Bhavan Place וגם באחד המבצרים הגדולים ביותר בתת היבשת ההודית - מבצר ג'ודפור הנמצא על גבעה מעל העיר. בתי העיר העתיקים יותר שנבנו מסביב למבצר צבועים רובם בצבע כחול 'אינדיגו' נותנים לעיר את כינויה וגם מראה ייחודי מאוד מנקודת התצפית מראש המבצר.
לינה ב- Ajit Bhavan.

יום שביעי למסע. ג'ודפור - מאונט אבו 220 ק"מ.

הרוכבים יחצו את אזורי מרכז רג'סטאן דרומה ואז יטפסו לגובה על גבי רכס ההרים המרכזי של רג'סטאן לכיוון MtAbu.
Mt Abu שימש אתר התיישבות עתיק וגם אוזכר בספרות ההודית הקדומה. כיום מדובר בעיירת נופש מפורסמת, המשמשת גם כבירת הקיץ של רג'סטאן. זה האזור הגבוה ביותר ברג'סטאן עם אויר יבש וצונן, נוף מרשים, כבישים צדדיים נפלאים, צמחיה סבוכה עד כדי ג'ונגלים ויערות עד ומגוון בעלי חיים וציפורים.
לינה ב- מאונט אבו Mt Abu.

יום שמיני למסע. מאונט אבו ל- רנקפור - אודיפור 70 ק"מ.


היום יתחיל ברכיבה קצרה אל אחד משיאי הבניה והפיסול בהודו, מקדשי "דילווארה" הג'אינים.
המקדשים נבנו ופוסלו בשלבים במאה ה- 11-15 משיש ונחשבים לדעת רבים למרשימים ומדהימים ביופיים אפילו יותר מן הטאג' מאהאל המפורסם. מקדש שכולו גלריית אמנות פיסול וארכיטקטורה.
לאחר הביקור במקדש ימשיכו הרוכבים לאודייפור הממוקמת בעמק יפהפה הנמצא בין שני אגמים ונהר "ממלכת המים" המכונה גם "העיר הלבנה" עם מתחם הארמונות הגדול ביותר ברג'סטאן שנבנה על ידי 22 מהאראג'ות של אודיפור במשך הדורות. במקום אגמים כחולים, גנים ועוד אחוזות פאר רבות השייכות לעשירי רג'סטאן והודו. במקום נמצאים מלונות-ארמונות פאר מהיקרים במדינה, מוזאונים, אוסף מכוניות וינטג', גלריות קריסטלים, מסעדות על המים ועוד. אודיפור היא אחד מיעדי התיירות הרומנטיים והנחשקים ביותר בהודו.
לינה - Amet Haveli.

יום תשיעי למסע. אודיפור ל-בונדי 270 ק"מ

בונדי, מקום שכאילו הזמן עצר שם מלכת. מאוד אותנטית ואמיתית. המבקרים שם מאבדים את תחושת השייכות לזמן או למקום. מעין סחרחורת רגעית. כמו לקום בבוקר ולשבריר שנייה לא לדעת איפה נמצאים. כזו היא בונדי. אפשר לבקר בשוק הצבעוני ובארמון מרהיב ביופיו או סתם לשתות כוס צ'או במבצר מעל העיירה הציורית ואו לשחק עם הילדים ברחוב, להסתכל על ההודים מבצעים את טקס הפוג'ה בבוקר. אפשר להתרשם ממערכות המים העתיקות והיפות שנבנו, או לשבת בראש הגבעה לקרת השקיעה ולהביט בשמיים הכחולים ולהרגיש שזה יכול להיות בכל זמן בהיסטוריה.
לינה - Haveli Braj Bhushanjee. 

יום עשירי למסע. מבונדי לפושקר 155 ק"מ.

רכיבה לפושקר, מקום בו קודש וחול נפגשים במלוא עוזם. מקום בו עומד מקדשו היחיד בהודו של האל "ברהמה" ומשמש אתר עליה לרגל בכל ימות השנה להודים מכל רחבי תת היבשת. האגדה מספרת שבסיום מעשנ הבריאה, הביט האל ביצירה - היקום והיה מאוד נרגש מן היופי והשלמות שהזיל דמעה. דמעתו היא האגם הקסום של פושקר והסיבה לקדושת המקום. כיום המקום הוא תחנת חובה לתרמילאים. במקום מגוון חנויות מרשים לתרמילאים.
לנינה ב- Pushkar Place.

יום אחד עשר למסע. פושקר.

טיול במקום וביקור במקדש וצפייה בכמויות מרשימות של הודים עולים לרגל. הרוכבים יקחו חלק בטקס דתי "פוג'ה" על שפת האגם הקדוש. בהמשך סיבוב רגלי סביב האגם כדי לקבל תצפית פנורמית על פושקר, ובהמשך יסתובבו הרוכבים בשווקים הצבעוניים ואפשרות להתוודע מקרוב אל תופעת התרמילאות הישראלית בהודו.
לינה ב- Pushkar Place.

יום שנים עשר למסע. פושקר ל-ג'איפור 130 ק"מ.

בבוקר רכיבה לעיר המוסלמית אג'מר, להתוודע אל פן אחר של האיסלם, שפחות מוכר לנו במזרח התיכון ה"סופיות" (זרם המיסטיקה המוסלמי) ואל תקופת הזוהר של המוסלמים בהודו, בתקופת המונגולים ובמיוחד בתקופתו של השליט הנאור והנערץ "אכבר" מהמאה ה-16.
הרוכבים ימשיכו ברכיבה על הכביש המהיר מספר 8 (בין דלהי למומבי). הקטע בין אג'מר לג'איפור הורחב ונסלל מחדש והוא מצוין לרכיבה ויאפשר לנוע במהירות. אחר הצהריים יגיעו הרוכבים לג'איפור שהיא העיר הוורודה.
לינה ב- Shahpura House.

יום שלושה עשר למסע ג'איפור

הרוכבים יסיירו ויבקרו בג'איפור בירת רג'סטאן. ג'איפור היא עיר יפהפיה עם אוכלוסיה של מעל 3 מיליון תושבים. העיר הגדולה ביותר ברג'סטאן. היא עמוסה וסואנת והיא הוקמה בפאר רב על ידי המאהארג'ה "ג'ואי סינג השני" והיא העיר המתוכננת הראשונה שידעה התת יבשת ההודית
אזור הארמונות נבנה בפאר והדר, עם גנים ואגפים שונים ומבני פאר ידועים. בנוסף - מבצר "אמבר" המפורסם, ארמון העיר של הרג'פוטים, ארמון המים על האגם, מוזיאונים, גנים יפים, מצפה כוכבים מפורסם שבנה ג'ואי סינג (שהיה גם מדען). לרוכבים תינתן הזדמנות לעשות קניות אחרונות ובמיוחד תכשיטים ואבנים טובות. הודו בורכה במשאבים אלו והרג'סטנים שילבו זאת עם יכולות הצורפות שלהם - עבודת יד כמובן.
לינה ב- Shahpura House.

יום ארבעה עשר למסע. ג'איפור לדלהי 270 ק"מ.

היום האחרון למסע וגם הרכיבה האחרונה של המסע לרג'סטאן. הכניסה לדלהי ברכיבה על אופנוע אינה דבר פשוט כלל ועוד יותר מזה כשמדובר בשיירת אופנועים. לרוכבים מובטחת חוויה. את הזמן במלון בדלהי ינצלו הרוכבים למנוחה ולהתארגנות לחזרה לישראל. בערב, ארוחת ערב.
חדר במלון בדלהי עד לטיסה חזרה לישראל.

לפרטים טכנים ומנהליים - תנאי להשתתפות במסע-טיול האופנועים לרג'סטאן הודו. קרא עוד 

ויזה להודו: בלינק המצורף פרטים מלאים להוצאת ויזה להודו. ניתן להוציא ויזת תייר להודו, ישירות דרך שגרירות הודו בישראל או דרך סוכנים מאושרים על ידי שגרירות הודו. קרא עוד

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...