עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> Mazda MX3 >> Mazda MX3 Parts חלקים, חלקי חילוף >> מוסך מרכז שירות האיצטדיון - "ניסים"
 
 
מאזדה MX3 מוסך האיצטדיון זה המוסך של ה- MX3 שלי.
 חווית טיפול במוסך האיצטדיון (ניסים)    מקומון גבעתיים

במשך יותר מ-17 שנים אני מטפל במכונית המאזדה MX3 שלי, במוסך האיצטדיון בבני ברק. יש לזה סיבה טובה. זו אחת הסיבות שבחרתי לשמור את המכונית שלי ולא להחליף. מוסך טוב, יעיל והגון זה נכס טוב.

לא פעם, שואלים אותי למה אני לא מחליף את המכונית הישנה בחדשה? "זו מכונית טובה, במצב מעולה שעדיין מספקת לי חווית נהיגה, אז למה להחליף?" אני משיב ואז הם מקשים ואומרים "אתה בוודאי נמצא כל הזמן במוסך. 
רוב הנהגים אינם ששים להגיע למוסך.מרכז שירות. לא לחינם חברות הליסינג, שולחות נהג אל הלקוח, לאסוף את המכונית ולהחזיר אותה לאחר הטיפול. חברות הליסינג עושות את הכל על מנת לחסוך מהלקוח להגיע למוסך. אני יכול להבין, אבל התחושה שלי, שהמכונית שלי נמצאת במוסך מצויין עם מכונאים מסורים. טוב לי ואני לא מחליף.

במשך השנים בהן אני מטפל במוסך האיצטדיון, מעולם לא הרגשתי שמנסים ל"דחוף" לי טיפול או חלקים שאין בהם צורך. בכל פעם שהגעתי למוסך עם בעיה כל שהיא, קבלתי אבחון מדוייק ועובדה - המכונית בבעלותי במשך שנים רבות.

מאחר ואני נוהג במכונית כל יום ובמשך שנים, אני מכיר אותה היטב. מבפנים ומבחוץ. בשנה האחרונה, אני נוהג עם תחושה, כי המצמד (קלאץ) נמצא בסוף הדרך. ראשית, דוושת המצמד גבוהה ובין העברת הילוך, ישנה רעידה קטנה, שאולי רק אני מבחין בקיומה.

כדרכי, הגעתי עם אור בוקר למוסך. יורם ובסם עמדו בצד ושוחחו. יורם אמר "הוא בא להחליף חגורת טיימינג" ובסם קבע "כי אני באתי להחליף מצמד".
לאחר לחיצת ידיים חיוכים ורכילות, יורם ביקש להבין למה אני רוצה להחליף את המצמד "שלא נחליף מצמד והבעיה תישאר" אמר ובקש מאודי לבדוק את המכונית בנסיעה.
אודי ואני יצאנו לנסיעה. אודי נהג והבחין בבעיה. בנוסף, ערך אודי את הבדיקות המסורתיות כמו שיחרור מצמד עם בלם יד מורם ועוד.
"למצמד" יש עוד 30-40% והרעידות הקטנות שאתה מרגיש - זה כנראה תושבות מנוע/גיר".
בסם העלה את המכונית על הליפט ומצא כי 3 מתוך 4 תושבות, יבשות מאוד. "אני לא מכיר הרבה אנשים שיחליפו תושבות במצב הזה" אמר בסם "אבל אם אתה מחליף תחליף את כל ה-4 תושבות מנוע".

מאחר והמכונית, למרות גילה המתקדם נעימה לנהיגה וחווית נהיגה חשובה לי, הוחלט להחליף תושבות מנוע כצעד ראשון. 

בדרך, בזמן שנהגתי הבייתה, חשבתי לעצמי, כמה נעים להגיע למוסך ולא לרעוד מפחד "שיקרעו" אותי. בכלל, זה יתרון גדול לטפל במוסך מרכזי/מורשה. השימוש בחלקים מקוריים ומכונאים שמכירים את המכונית, מאפשר נהיגה נטולת בעיות ותוחלת חיים ארוכה יותר לרכב. לאורך השנים זה חיסכון בכסף.

נ.ב
תודה אישית מקרב לב ליורם, אודי, ניסו, בסם, אהרון החשמלאי ויוסי ממחסן החלפים שבסבלנות רבה מסביר לי ש-"אין חלקים לאוטו שלך - אבל אני אבדוק" ולכל צוות מוסך האיצטדיון שתמיד גורם לי לצאת עם חיוך על הפנים.

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...