עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> Mazda MX3 >> מפלג דסטרביוטור Mazda mx3 V6
 
  מפלג דסטרביוטור מאזדה Mazda MX3

המפלג דסטרביוטור, המקורי ב mx3 התקלקל לאחר 15 שנה. לא חייב להתקלקל אבל סביר. מפלג חדש לא היה אצל היבואן והוחלט על שיפוץ דסטרביוטור וחוטי הצתה חדשים.

מאז, במהלך שלוש שנים שיפצתי שלוש פעמים את המפלג/דסטרביוטר. גם החשמלאי שמטפל במכונית במוסך האצטדיון בבני ברק, אמר לי כי שיפוץ דסטרביוטור אינו מחזיק לתקופה ארוכה והוא ממליץ לי לנסות ולהשיג דסטרביוטור מקורי של המכונית.

בפורומים השונים העוסקים ב mx3 מצויין על ידי בעלי מכונית כי הם נתקלים בבעיה דומה. ברוב המקרים הם מרכיבים דסטרביוטור שקנו מפרוק והבעיה חוזרת על עצמה עד שהם מחליפים לחדש שברוב המקרים מדובר בדסטרביוטור חילופי ולא מקורי. אין בפורומים דיווחים על חזרת התקלה לאחר החלפה לחדש גם כשמדובר בחילופי. אם הולכים על דסטרביוטור חילופי עדיף לרכוש דסטרביוטור של חברת בוש.

בכל מקרה. מניסיוני ומנסיונם של בעלי מקצוע ובעלי רכב נוספים עדיף להחליף לדסטרביוטור חדש ולא לשפץ.
שיפוץ דסטרביוטור - רק אם אין ברירה.

לאחר חיפושים, יצרתי קשר עם מוסך מאזדה בהולנד שהצליח להשיג לי מפלג מקורי חדש.

היום (אוקטובר 10 2011) במהלך נסיעה המנוע דומם. לא הצלחתי להניע. חברת הגרירה "שגריר" שלחה גרר שהעמיס את המכונית למוסך האיצטדיון.
בבדיקה ראינו שלדסטרביוטור מגיע חשמל אבל המצת פלג לא מקבל ניצוץ. הוחלט להרכיב את הדסטרביוטור החדש.

הבוקר (שני אוקטובר 2011) הגעתי למוסך מורשה האיצטדיון מוקדם בבוקר, עם המפלג החדש, שהורכב ומיד המכונית התניעה. אני מקווה שהפעם, עם מפלג חדש, לא יהיו בעיות.

עדכון: כמו שחשבתי. עברו כשלושה שבועות מאז שהחלפתי למפלג חדש ומקורי. המנוע מכוון כמו שצריך או כמו שאני זוכר. כשמתחילים להרכיב במנוע חלקים משופצים, קשה מאוד לכוון את המנוע - אם בכלל.

לגבי שיפוץ מפלג. הגעתי עד ליצרן ביפן. התשובה הייתה מאוד ברורה. המפלג ב-mx3 בנוי באופן שאינו מאפשר החלפת חלקים פנימיים. לכן, שיפוץ זה בעצם קומבינה ובקומבינה כמו בקומבינה - זה פשוט לא מחזיק.

לסיכום: עדיף מפלג חדש מקורי. כשאיין ברירה - מפלג חילופי יעשה את העבודה. כמובן שאם חלופי אז מיצרן גדול וותיק.

מספר קטלוגי: KLY1182000
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...