עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> סרטים דוקומנטריים >> מרוץ נגד הזמן
 


הרצאות

 


ד"ר ג'יי (יעקב) לביא משתיל בגופו של אנדראס מילטיאדו "לב אדם במצב טוב" צילום: מתוך הסרט
לצפייה בטריילר


הקרנת בכורה

פרומו

תמונה קבוצתית - מזכרת מהקרנת הבכורה 28.1.2007


הסרט מרוץ נגד הזמן זכה בפרס בפסטיבל הסרטים הבינלאומי קפריסין 2007


צביקה ולוך. מפיק במאי ומרצה

 

מרוץ נגד הזמן
בשנת 1998 מצבו הרפואי של יעקב ולוך, אביו של במאי הסרטים הדקומנטריים, צביקה ולוך החל להדרדר והוא אושפז לעיתים תכופות. ולוך מצא את עצמו מבלה שעות וימים בבית החולים "שיבא", והרגיש שהוא חי בסרט.
בהנהלת בית החולים המליצו לולוך לדבר עם ד"ר ג'י לביא מנהל יחידת ההשתלות, כך נודע לו על שיתוף פעולה רפואי בין ישראל וקפריסין בנושא תרומת אברים.
ולוך החליט לתת לזה סיכוי וציפה לבלתי צפוי.
"מרוץ נגד הזמן" הינו סיפור מרתק המתרחש על פני שתי מדינות, ישראל וקפריסין – על מרוץ נגד הזמן להביא חולה לב סופני לניתוח השתלה בישראל.
האם יספיקו להטיסו ולהובילו לבית החולים? האם יצליח הניתוח? כיצד בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה בין שתי המדינות? את התהליך מתעד ולוך דרך נקודת מבט של: הצוות הרפואי, והמועמד להשתלה ומשפחתו, בביקורם הקריטי בישראל.
חמש שעות עומדות לרשותו של ד"ר ג'י לביא מנהל היחידה להשתלות לב בבית החולים "שיבא" ואישיות כובשת במיוחד, להגיע לקפריסין, ולקצור את ליבה של אישה צעירה שנהרגה בתאונת דרכים, לטוס בחזרה לישראל ולהשתיל את ליבה, בגופו של אנדראס, קפריסאי קשה יום שנזקק לו.
לפני יציאתו במטוס מיוחד לאי, משאיר ד"ר לביא הוראות מדויקות להכנת הניתוח וטס לקפריסין וקוצר "לב אדם במצב טוב" (אשה קפריסאית שנהרגה בתאונת דרכים) שעליו קיבל הודעה מקפריסין.
ולוך מלווה את התהליך כולו בזמן אמיתי, עם מצלמתו הוא מזגזג בין ההתרחשויות בישראל ובקפריסין. מצלמתו של ולוך מלווה את הצוות הרפואי שטס ללרנקה בקפריסין ובעזרת ניידות הוא מפלס את דרכו לבית החולים בניקוסיה שם יקצור ד"ר לביא את ליבה של האישה שנהרגה בתאונת דרכים. במקביל, מצלמה נוספת מתעדת את אנדראס בדרכו לבית החולים בישראל לניתוח השתלה מורכב.
הניתוח עובר בהצלחה רבה. מחוץ לחדר הניתוח ממתינה משפחה קפריסאית בארץ זרה, וכשד"ר לביא יוצא אליהם עם הבשורה הם נשברים אל מול המצלמה.
עם השנים המשיך ולוך לבקר בקפריסין והקפיד לתעד את אנדראס ומשפחתו, שלוש שנים לאחר ההשתלה חגגה מצלמתו של ולוך עם אנדראס ומשפחתו את יום הולדתו והציצה באנדראס נהנה מאיכות חיים טובה, וזוכה להכיר נכדים נוספים שהצטרפו למשפחה
את הסרט "מרוץ נגד הזמן" מקדיש ולוך לזכרו של אביו.
במאי, צביקה ולוך. עריכה, ירון שילון, צלם, צביקה ולוך.  OnLine. עודד מופרדי. תמיכה טכנית, איציק שגיב. נערך על - Apple Final Cut pro ב – R.P.T Studio. צולם בישראל ובקפריסין.  חברת הפקה, ולוך הפקות.  הפצה, Real People Television

 

 


Go Back  Print  Send Page