עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> עד שהגברת השמנה תתחיל לשיר. הפועל ר"ג גבעתיים לקחה את גביע המדינה
 

הפועל רמת גן גבעתיים תמונה קבוצתית


המתופף המעודד בטריבונה של הפועל רמת גן


בהפסקה, במלתחות, לאחר שסיים לדבר עם הקבוצה, היה שפירא חיוור. ידו רעדה והוא היה מתוח. חסרות לו 2-3 נקודות אותם ספג עידן רן.


מתפרצת של רמת גן מחזירה לשפירא את החיוך לפנים.


אריק שפירא במופע חשפנות. בסוף המשחק הוריד אריק שפריא את הבגדים והתייצב אל המצלמה עם חיוך גדול על הפנים. הגברת השמנה התחילה לשיר.
עד שהגברת השמנה תתחיל לשיר:
הפועל ר"ג גבעתיים לקחה את גביע המדינה בכדור-יד
 
היום, 15.5.2004 שבת: ניצחה הפועל ר"ג גבעתיים את הפועל ראשל"צ בתוצאה 27:25, במשחק גביע המדינה. הפועל ר"ג מחזיקת גביע המדינה בכדור יד לשנת 2004.
 
מוסרת לא שוברים, ולכן: לפני היציאה למשחק גמר גביע המדינה נגד הפועל ראשל"צ, התכנסו שחקני קבוצת הפועל ר"ג גבעתיים, בביתם של רותי ודורון רטווביץ, לקפה, בורקסים ועוגות. אריק שפירא, מאמן הקבוצה, החדיר בהם מוטיבציה וביטחון.
 
אתמול בשיחת אימון מסכמת, אמר שפירא לשחקניו: "שמעתי שבראשל"צ אומרים שאנחנו האנדר דוג. אני אומר לכם: אנחנו הביג דוג"
 
רגע לפני היציאה למשחק, אמר שפירא לשחקנים: "זו התרוממות רוח להגיע למשחק הגמר. זה כייף להיות אתכם ביחד ומגובשים. זהו הגענו לגמר. לגמר מגיעים שחקנים טובים. היום אנחנו נראו לכולם שאנחנו ענקיים. אנחנו נוסעים לחולון כדי לחזור בעוד שלוש שעות עם הגביע הביתה. אנחנו מוכנים. אני אומר לכם: הפועל ראשל"צ רועדים מהמשחק הזה. הם מפחדים פחד מוות. והכי חשוב: אנחנו כל כך רעבים, ואנחנו נחזור עם הגביע"
 
פניהם של שחקני הקבוצה הסגירו את המתח שבו הם שרויים. גם שפירא נראה מתוח, אבל שקט. הוא ידע שעד היום ובמשך כל העונה הוא נתן את הכל. היום ניתן רק לקוות שהכל יעבוד. "האמת" אמר שפירא, "אתם, השחקנים, אתם כמו הילדים שלי. המבוגרים שמלווים את הקבוצה, הם חברים שלי. לפני מספר חודשים הבטחתי ליורם רן, שנביא גביע. היום אני מקווה שאני ואתם נחזיר ליורם בחזרה, עבור כל ההשקעה שלו בקבוצה".
 
בפתח הבית, חיכה לקבוצה אוטובוס אדום של הפועל ר"ג. הנערים עלו לאוטובוס בהתרגשות הם יודעים שאין דרך חזרה. הציפיות שלהם, של אריק, של האוהדים המלווים אותם תקופה ארוכה הם רק לדבר אחד. לגביע. הם נחושים, מוכנים, אבל הכדור הוא עגול. זה לא נגמר עד שהגברת השמנה לא שרה.
 
"התחושה היא כמו לפני כל משחק" אומר מאמן קבוצת הפועל ראשל"צ, ראובן בלאום, אני חייב להקרין ביטחון לשחקנים שלי, שמתוחים מאוד ולא רגועים לקראת המשחק. הם רק צריכים לשחק את המשחק שלהם, והם יכולים לנצח. אנחנו מכירים את הקבוצה היריבה. למדנו אותם, ואנחנו יכולים לנצח.".
 
המשחק מתחיל, הקהל של שתי הקבוצות שואג. דקה 1:35 את השער הראשון  מבקיע אליאור זמיר, ר"ג מתחילה טוב. אבל ראשל"צ לא מוותרת. ר"ג משחקת לא טוב. עידן רן, שוער הקבוצה, שבדרך כלל בולם שערים בלתי אפשריים, סופג שערים מיותרים. ר"ג נלחמת, וראשל"צ לא מוותרת. המשחק צמוד. הקהל בטריבונה שואג. המתופפים דופקים בתופים והמשרוקיות לא מפסיקות לשרוק. מהטריבונה של ראשל"צ נשמעת סירנה. בשניות האחרונות לפני שריקת הסיום למחצית הראשונה, ראשל"צ מבקיע ומסיימת את המחצית הראשונה ביתרון של נקודה אחת. 12:13 לטובת ראשל"צ. 
 
בהפסקה, במלתחות, לאחר שסיים לדבר עם הקבוצה, היה שפירא חיוור. ידו רעדה והוא היה מתוח. חסרות לו 2-3 נקודות אותם ספג עידן. שערים בלתי הגיוניים. שפירא היה שקט.
 
נפצים נזרקו באולם. השופטים הודיעו שלא יתחילו את המשחק עד שלא יפסיקו את זריקת הנפצים. המשחק התחיל. 32 שניות מפתיחת המחצית השנייה, ר"ג סופגת פנדל וראשל"צ פותחת פער. הקהל של ראשל"צ שואג ומעודד. ר"ג מנצלת מתפרצות ומשווה משני שערים של אלירן. המשחק ממשיך להיות צמוד. לאחר כעשר דקות מתחילת המחצית השנייה ולאחר שעידן עוצר זריקת פנדל בלתי אפשרית, הקבוצה חוזרת לעצמה, ומתחילה לשלוט במשחק. ראשל"צ מבקשת פסק זמן. שפירא אומר לשחקניו: "אנחנו רבע שעה מלגעת בשמים. סבלנות ריכוז ואנחנו מנצחים".

דקה 12 למשחק, ר"ג מובילה ביתרון של 3 נקודות. הצבע מתחיל לחזור לפנים של שפירא, והא נראה מעודד. דקה 19 למשחק, התוצאה 23:21 לטובת ר"ג. מנהל קבוצת ראשל"צ צועק לשחקניו: "זה לא נורא, תרימו את הראש ותשחקו". דקה לסיום המתח עצום, אבל האופק נראה מבטיח לר"ג. הקהל בטריבונה מתחיל לספור לאחור: עשר, תשע שמונה הגביע הוא שלנו. המשחק הסתיים בתוצאה 27:25 לטובת הפועל ר"ג גבעתיים. הפועל ראשל"צ בשוק. שנים הם לא הפסידו את הגביע. הפועל ר"ג גבעתיים, שברה להם את המסורת וניצחה. הגברת השמנה התחילה לשיר.
 
להפועל ר"ג גבעתיים הבקיעו: אלירן רן, 16 שערים. אורון רטוביץ, 4 שערים. אליאור זמיר, 3 שערים. חיים כהן, 2 שערים ואופיר לפסקי, 2 שערים.
 
שופטים: צחי זלצר ודודי לוין.