עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
 
פתיחת שנת התיירות, קפריסין 2007. החמם ביפו

מנהלת לשכת התיירות של קפריסין בישראל, לואיזה וארקלאס עם חבר הדירקטוריון הקפריסאי, ג'ורג' מיניטיס George Mindis

צבי כהן, לשעבר שגריר ישראל בקפריסןשגריר קפריסין, גורג זודיטיס, ורעייתו מיליציה. לואיזה וראקלאס, מנהלת לשכת התיירות של קפריסין בישראל גורג' מינטיס, דירקטור במועצת המנהלים של ארגון התיירות הקפריסאי ורעייתו מריה

זהבה שילון ווראקלאס.

שגריר קפריסין בישראל ג'ורג' זודיטיס George Zodiates
The ambassador of Cyprus

פתיחת עונת התיירות בקפריסין 2007
מאת: כתב MyCity    פברואר 10, 2007

ביום רביעי 7 בפבואר התקיימה ארוחת ערב חגיגית במועדון החמם ביפו, לציון פתיחת עונת התיירות של קפריסין, במעמד שגריר קפריסין בישראל, ג'ורג זודיטיס, שהפתיעה את הקהל עם יכולותיו המגוונות. אשת חבר הדירקטוריון מריה הופתעה, כשהקהל שר לה יום הולדת שמח, ומי תתפוס את מקומה של אל-על?
אל האירוע שאורגן על ידי לואיזה וראקלס, מנהלת לשכת התיירות הקפריסאית בישראל, הגיעו כ- 150 אנשי תיירות, שגרירים וחברים המלווים את קפריסין מזה שנים.

"שנת 2006 הייתה שנת תיירות מוצלחת. אני מקווה שבשנת 2007 תיגדל כמות התיירים המגיעים מישראל לקפריסין" אמרה וראקלס שהודתה לספקים וסוכני הנסיעות "אני מקווה, שגם השנה, תהיה שנת תיירות מוצלחת וניצור עוד שיתופי פעולה".

אבל לא הכל ורוד בממלכת התיירות הקפריסאית. חברת התעופה אל-על, הודיעה כי ב-1במרץ, היא תפסיק את הטיסות הסדירות לקפריסין. כיום, אל קפריסין וממנה ניתן לטוס באופן סדיר עם חברת התעופה הקפריסאית,"סייפרוס איירוויס" ו "אל-על". חברת "ארקיע" ו"ישראייר" מקיימות טיסות צרטר, בחודשי הקיץ העמוסים.

על פי הסכמי תעופה, שנחתמו בין שתי המדינות, ישראל מחוייבת להפעיל קו סדיר אל קפריסין. את החלל שתותיר אחריה אל-על, במידה וזו תממש את החלטתה להפסיק לטוס, תתפוס מן הסתם, אחת משתי החברות "ארקיע" או "ישראייר".  "עצוב לי שחברת "אל-על" הודיע על הפסקת הטיסות ואני מקווה שההחלטה תשונה" אמרה וארקלס.

את פתיחת עונת התיירות של קפריסין, חגגו בחמם, במיטב המסורת הקפריסאית. השגריר, גיורג' זידיאטיס, עידכן את החוגגים ומסר כי רכישת קרקעות בחלקה הכבוש (הטורקי) של קפריסין אסור, וקיים סיכוי ממשי לאיבוד הנכס, מאחר ותשעים אחוז מהקרקעות שייכים לקפריסין היוונית.
זודיטיס ציין בברכה ושיבח את התיירות הישראלית הנכנסת לקפריסין, ואת היחס החם, להם זוכים הישראלים בהגיעם לאי השכן. בנוסף, הודה זידיטיס לואראקלס על עבודתה.

האווירה בחמם הייתה חמה, כמקובל אצל הקפריסאים. הסעודה שהוגשה, הזכירה את מסורת קבלת הפנים הקפריסאית, הידועה במיטב המאכלים והיינות. לאחר הסעודה, מלאו החוגגים את רחבת הריקודים. להקת בוזוקי יוונית הנעימה את זמנם של החוגגים.

את החוגגים הפתיע במיוחד שגריר קפריסין שעלה לרחבת הריקודים ונתן קטע ריקוד יווני שלא היה מבייש את מיטב רקדני קפריסין ויוון גם יחד. אחרי שרקד, עלה השגריר על הבמה ושר בליווי הלהקה. אל השגריר הצטרף חבר הדירקטוריון של לשכת התיירות בקפריסין, וחבר ילדות של הגריר מפמגוסטה, ג'ורג' מיניטיס, שהגיע במיוחד לאירוע מקפריסן, והצטרף גם הוא בשירה למחיאות הידים של החוגגים.מיניטיס הפתיע את רעיית מריה,ו כששר לה ביוונית "יום הולדת שמח" הקהל לא נשאר אדיש והצטרף לשירה.

לאירוע הגיעו שגרירים וחברי חוג הידידים של קפריסין. גם במאי הסרטים, צביקה ולוך, הגיע עם אחותו, יו"ר ויצו תל-אביב, זהבה שילון, שלא היססה, והצטרפה אל וראקלס ואל סוזי מבורך (סייפרוס-אירוויס) בריקוד יווני מסורתי. אפילו ולוך רקד.

שגריר קפריסין שנכח שבוע קודם בהקרנת סרטו של ולוך "מרוץ נגד הזמן" שהוקרן בהקרנת בכורה בסינמטק בתל-אביב, לציון 15 שנה ליחידה להשתלות לב, במרכז הרפואי "שיבא", הזמין את ולוך לטורניר שש-בש. ולוך קיבל את ההזמנה בשימחה.

 קישורים:
איה נפה קפריסין
לימסול קפריסין
ניקוסיה קפריסין
אירועים מיוחדים בקפריסין
לתמונות נוסםותמערב פתיחת עונת התיירות בקפריסין