עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> קפריסין >> קפריסין כללי Cyprus
 

 
צביקה ולוך. במאי ומפיק סרטים מרצה


בקפריסין ניתן לשכור סוגי אופנוע / קטנוע שונים.אופנוע עם נפח מנוע של 50cc אינו חייב רישיון. אופנוע עם נפח מנוע גדול מ50cc חייב ברישיון. חובה בקפריסין לחבוש קסדה ומומלץ לרכב בזהירות גדולה מאחר שבקפריסין נוהגים בצד שמאל. במהלך השנים אירעו תאונות בהן היו מעורבים ישראלים שרכבו על אופנוע בצד הלא נכון של הכביש.


Tepee Stricly Rock Bar and Grill in Limassol Cyprus

A beautiful and spacious rock bar restaurant like no other situated in limassol in the aeart of Yermasoyia tourist area
Ampelakion Street, Yermasyia. Limassol 4046 +357 25 32 82 22

Visit Tepee stricly Rock Hall of Fame


מרינה בקפריסין. בדרך כלל, בעונת התיירות המסעדות בקפריסין מגישות מאכלי ים טריים.


מבקרים בקפריסין, ממולץ לבקר בעיר העתיקה בניקוסיה, לרנקה ולימסול. ישנם עדיין מבנים ישנים שעוד לא נהרסו ואו שופצו.


ימינה או שמאלה? אם אתם בקפריסין צפוייה לכם חוויה. לאלו הנוהגים ממולץ לנהוג בזהירות. בקפריסין נוהגים בצד ימין.

שלום. מאחר ואנו מרבים לבקר ולצלם בקפריסין, החלטנו להקדיש קטגוריה לקפריסין באתר. במידה וישנם גולשים המעוניינים לצרף תמונות, חוויות או כתבות הקשורות בקפריסין, ניתן לפנות דרך האתר.

עדכון: דצמבר 2009 שדה התעופה לרנקה קפריסין

שדה תעופה חדש ב-לרנקה קפריסין.
שדה התעופה הראשי של קפריסין הנמצא בעיר לרנקה נפתח לתנועת תיירים.
שדה תעופה חדש ומודרני, המאפשר לתנועת התיירים כניסה ויציאה מהירה ונוחה יותר ובהתאם לתקן האירופי.

קפריסין. רק ארבעים דקות טיסה מפרידים את ישראל מהאי הקסום קפריסין, השלישי בגודלו במזרח התיכון. בקפריסין, מיגוון רחב של בילויים לתקופות השנה השונות. אי בו התושבים, עם מסורת קבלת הפנים הקפריסאית, גורמים למבקר בה, הרגשה נעימה וקלילה. מזג האוויר בקפריסין דומה לזה שבישראל.

אל קפריסין ניתן להגיע מישראל דרך נמל התעופה שבלרנקה או דרך נמל התעופה בפפוס. לרוב, מרבים לטוס דרך לרנקה. ויזה: ישראלים אינם חייבים בויזה.  ניתן לשהות בקפריסין עד שלושה חודשים. השכרת רכב: על מנת לשכור רכב לנהיגה עצמית, חובה להציג רישיון נהיגה בין-לאומי בתוקף.  השכרת קטנוע או אופנוע. עד 50cc אינה מחייבת רישיון מיוחד וניתן לשכור קטנוע בקפריסין ע"י הצגת רשיון נהגיה במכונית. מעל 50cc חובה להציג רישיון לאופנוע. בתי מלון: מומלץ לקחת מלון עם רכישת כרטיס הטיסה לקריסין. דירות להשכרה בקפריסין: קפריסין מציעה מגוון רחב של אפשריות אירוח. צעירים בזמן הקיץ מעדיפים לקחת דירה ולהתחלק בהוצאות. השכרת דירות בפקריסין מומלצת דרך משרדי הנסיעות המתמחים בתחום.

קופישופ Coffeshop

האי קפריסין ידוע בבתי הקפה הקטנים "קופישופ Coffeshops" אליהם מגיעים קפריסאים מקומיים לשתות קפה ולשחק שש-בש (טבלט'ס) בקופישופ מבשלים את הקפה הקפריסאי עד לנקודת רתיחה, ממתינים שנייה או שתיים ומוזגים את הקפה לתוך כוס קטנה, אותה מגישים, על מגש קטן עשוי אלומיניום, יחד עם כוס מים.

כיום, נמצאים הקופישופ בפרברי הערים הגדולות, ניקוסיה ולימסול וניתן למצוא אותם בכפרים, שם שמרו הקופישופ על מראה מיושן. המקומיים המתגוררים בכפרים, נוהגים להגיע בכל יום לקופישופ, לשתות קפה ולשחק שש-בש.


שער חליפין - המטבע הקפריסאי CYP. בינואר 2008 תעבור קפריסין למבע היורו 

מסעדות בקפריסין

בקפריסין
2007 ניתן למצוא את רוב סוגי האוכל במסעדת. המטבח הקפריסאי המסורתי מגיש אוכל יווני וברוב המקרים מוגש עם סלט יווני ומזטים (סלטים שונים).

גבינת חלומי

גבינת חלומי הינה גבינה נפוצה בקפריסין. למעשה, קפריסין היא מקום הולדתה של הגבינה העשוייה מחלב עיזים ועשירה בשומנים. בכל קיוסק, סופרמרקט ואפילו בשדה התעופה בלרנקה ניתן לרכוש גבינת חלומי. לאלו שעדיין לא ניסו את החלומי, מומלץ לנסות את גבינת החלומי על סוגיה השונים. חלומי חם, מומלץ במיוחד.

נשות לפקרה

הכפר לפקרה נמצא על ראש ההר. המקום מדהים ביופיו והצליח לשמר חלק גדול מהכפר העתיק הידוע בנשים, המייצרות תחרה ברמה גבוה ואיכותית. במעברי הרחוב הצרים, ניתן לראות את נשות לפקרה, יושבות בחברותה, בפתח הבית ומייצרות מוצרי תחרה.
בלפקרה גם נמצאים מספר יצרני רחת לוקום ומומלץ לרכוש מהם בגלל הטריות.
לאחר טיול בכפר לפקרה, ניתן להיכנס לאחת מהטברנות (מסעדות) לסעודה קפריסאית. מומלץ להקדיש למקום שעה וחצי לא כולל נסיעות.

נישואים אזרחיים בקפריסין

מספר רב של ישראלים נוהג לצאת בטיסה לקפריסין ולהתחתן בנישואים אזרחיים בקפריסין. הסיבות לכך הן מגוונות. ישנם מספר חברות המתמחות בחבילות נישואין אזרחיים בקפריסין ומומלץ לבדוק היטב.  

אזהרה!

ישראלים רבים נוהגים להגיע לקפריסין ולעבור לצד הטורקי לקיריניה (צפון קפריסין שנכבשה על ידי הצבא התורקי) ולרכוש שם קרקעות. ישראלים, או כל כל אחד אחר הרוכש בקפריסין הטורקית קרקעות, מסתכן באבדן כספו מאחר ו 90% מהקרקע שייכת לקפריסין היוונית.

טיסות לקפריסין

חברת סייפוס איירוויס Cyprus Airways וחברת ארקיע Arkia הן החברות המקיימות שיגרת טיסות קבועה מישראל לקפריסין. לפרטים נוספים

יהדות בקפריסין

בין השנים 1946- 1948 העבירו האנגלים את יהודי אירופה שניסו להגיע לישראל בספינות מעפילים לאי קפריסין. את המעפילים איכלס הצבא האנגלי בבסיסים צבאיים עד לשחרורם והגעתם לישראל.

בקפריסין ישנה קהילה יהודית של כ-1500 איש ובשנת 2005 נפתח בית חב"ד.

קישורים מומלצים עבור קפריסין

לשכת התיירות של קפריסין - CTO באתר ניתן לקבל אינפורמציה בסיסית לגבי קפריסין ועל ההיסטוריה של קפריסין.
www.visitcyprus.org.cy

הרלי דיוידסון - בניקוסיה ישנה סוכנות של יבואן הרלי דיוידסון גדולה לאוהבי האופנועים. לרוכבי הרלי דיוידסון המגיעים עם האופנוע לקפריסין וזקוקים למוסך וחלקים, ניתן להשיג בסוכנות.
Harley Davidson Center Cyprus www.Harley-Davidson.com.cy

The Cyprus Weekly שבועון בשפה האנגלית האתר מתעדכן קבוע
www.cyprusweekly.com.cy

Cyprus Central Bank האתר הרשמי של הבנק במרכזי של קפריסין. אינפורמציה כלכלית. האתר מתעדכן קבוע
 
www.centralbank.gov.cy