עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> רג'סטאן הודו מסע אופנועים לרג'סטאן הודו
 

המסע להודו על אופנוע חושפת את הרוכב למגוון הנופים ולמראות המשתנים בדרך.


צביקה ולוך מרצה.
קרא עוד

הקדמה: לקראת מסע אופנועים לרג'סטאן הודו.

את הודו קשה לתאר במילים. הודו אינה מדינה, אלא תת יבשת. הודו מגוונת בעושר ושפע מכל תחום ועיניין. אין בהודו תרבות אחת. בהודו יש מיזוג של תרבויות שהשפיעו עליה משחר ההיסטוריה ועד ימינו. הנוף והאקלים של הודו משתנים מן הקצה אל הקצה. אין בהודו תווי פנים הודיות שיאפיינו אץ מילארד בני האדם החיים בה, או הגדרה ממצה ל"ארכיטקטורה ההודית".

בהודו מדברים 17 שפות רישמיות וקיימים מאות ניבים, מאכלים מגוונים, מוסיקה וכלי נגינה, דתות שונות, פולחנים מגוונים, צבעים, ריחות ומעמדות. מגוון כל כך עשיר ובלתי נתפס. בעבר נכתב על הודו שהיא "מתקפה על כל החושים".

מבחינה התנהגותית - חברתית, הודו שונה באופן קיצוני מהמוכר והידוע לנו ב"מערב". הוא כל כך שונה שלנו המערביים קשה להעלות על הדעת או להאמין כשמספרים לנו על הודו. לפעמים ישנו קושי לדמיין למי שלא חווה את הודו. לא במפתיע המילה המתאימה ךתיאור החוויה הראשונית של מי שנוחת בפעם הראשונה בהודו וחווה את המראות, ריחות וקולות הודו היא: שוק או הלם. אין זה פלא שצעירים לאחר סיום השירות הצבאי משהו שונה מהמציאות המוכרת, בורחים להודו.

הודו הינה חוויה המשלבת את כל מה שאפשר ואת מה שלא ניתן לצפות ממנה. לא רק בפעם הראשונה, אלא גם בפעם השנייה וגם בפעם העשרים. הוא תמיד מפתיעה ותמיד שונה.

כשרוכבים בהודו על אופנוע באוויר הפתוח, נמצאים במגע ישיר עם הטבע והנופים, עם האוויר ומזג האוויר. הרכיבה על אופנוע בהודו חושפים את הרוכב עם דרכים בעלי אופי ומראות המשתנים מרגע אחד לשני. הרכיבה בהודה חושפת את האנשים שבצידי הדרך.

מסע אופנועים בהודו הוא אינו טיול תיירותי בו נוסעים מנקודה א' לנקודה ב'. הדרכים הופכים לחלק אינטגרלי וחשוב מהחוויה והרוכב נחשף לרבדים השונים והרבים בתרבויות השונות של הודו, להם מן הסתם התייר הרגיל לא נחשף.
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...