עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> mycitynews.co.il רשת מקומונים >> Mazda MX3 >> Mazda MX3 Parts חלקים, חלקי חילוף >> ריפוד עור למכונית חידוש מושב רכב אוטו אלגנס
 

     

mazda mx3 מאזדה mx3


תפירת ריפוד עור באוטו אלגנס למכונית מאזדה mx3. התפירה היא יחודית לכל מושב.
    

גם את גלגל ההגה ירפדו בעור באוטו אלגנס.


לאחר שסיימו לבנות שבלונה לגלגל ההגה, תתחיל תפירה ידינה של העור על גלגל ההגה


לאחר שהסתיימה תפירת ריפוד העור, יוסי, מנהל הרפדייה ביחד עם אלכס מרכיבים את ריפוד העור החדש על המשב שנמצא מחוץ למכונית. לאחר שייסמו יותקן המושב המרופד בחזרה במכונית


וכך נראים מושבי העור החדשים לאחר התקנת המושב.
ריפוד עור לרכב. מעט מהניסיון שלי בחיפוש רפד/רפדייה שתבצע תפירת ריפוד עור למכונית שלי.

מאת: צביקה ולוך 12 אוגוסט 2012

לאחר שסיימתי את עבודת הפחחות והצבע החדש למכונית המאזדה mx3 שלי, התפנתי לטיפול במושבי המכונית שברמת העיקרון עדיין במצב טוב יחסי לגילם המתקדם. אבל, הם בלטו על רקע ה"החדש" והצבע הנוצץ והחלטתי לחדש אותם.

השלב הראשון היה לנסות ולחפש כיסוי מושב מקוריים אצל היבואן בישראל "דלק מוטורס". "אין לנו במלאי בישראל. צריך להזמין מחו"ל" אמר לי ידידי איציק ממוסך האיצטדיון בבני ברק, שם אני מטפל במכונית. פניתי למקורותי במאזדה אירופה ובארה"ב ושם נאמר לי כי אין כיסוי לדגם שלי וגם לא יהיה בעתיד. פניתי ל ebay.com וניסיתי שם את מזלי ומצאתי אבל זה לא היה בצבע של ריפוד ה  mx3 שלי.  כך, במשך שנה וחצי, חיפשתי ברשת האינטרנט ריפוד מקורי ובמקביל נפגשתי עם רפדי רכב שונים.  

את המכונית צבעתי בדרום תל אביב, אצל מוסך אלכסנדר.באזור קיימות רפדיות רכב שונות. את חלקם אני מכיר שנים.
יש בדרום תל אביב רפדי רכב מצויינים חלקם אפילו דור שני של רפדי רכב. במהלך החיפוש אחר רפד רכב עבור המכונית שלי, יצא לי לראות עבודות שלהם. מכוניות שרופדו. חלק ריפד מושב יחיד, חלק ריפד דיפון פנימי של דלת הרכב. ראיתי הרבה עבודות שונות שנעשו כולל ריפוד עור להגה המכונית. בסך הכל העבודות שראיתי נראות טוב. אבל,מאחר אני מכיר את עצמי ואת הדרישות שאני מציב. אני גם יודע .שמאוד קל להרוס את הטוב בדרך למציאת היותר טוב. מאחר ומושבי המכונית נראו באופן יחסי טוב, החלטתי להמתין עד שארגיש כי מצאתי למכונית שלי רפד רכב שיתאים לציפיות ולרצונות שלי. זו משימה לא פשוטה! בשלב מסויים התחלתי לחפש רפד רכב בארה"ב שכבר ריפד mx3 בעבר ובמקביל המשכתי לחפש. בסופו של חיפוש ההתלבטות היתה בין שתי רפדיות, וכעת אני חייב להחליט.

מאחר וישראל היא מדינה חמה, העדפה הראשונה שלי הייתה כיסוי ריפוד בד כי ריפוד הבד פחות מתחמם מריפודי עור וריפוד עור עולה יותר כסף. 

רפד הרכב "עמירה מרפדיית רכב" בחולון ריפד עבורי את גג (הפנימי) המכונית שכלל חלון בגג ושני מגיני שמש. יש להם הרבה מאוד ניסיון בריפוד גגות של רכב ויצאתי מרוצה. עמירה בחולון מרפד גם מושבי מכוניות מבד וגם מעור.  הם גם מבצעים מגוון רחב של ריפודים שונים לרכב. החלטתי שאם אחליט על ריפוד מבד, אני כנראה אתן להם לרפד את המושבים.

אל אוטו אלגנס ביהוד הגעתי כבר בתחילת החיפוש. המקום ואיכות העבודה שהם מבצעים מאוד הרשים אותי. מקום גדול מאוד ומרווח. כ- 10 מכוניות עם דלתות פתוחות לרווחה יכולות לחנות ברפדייה בזמן העבודה. רפדי הרכב עובדים בסמוך אבל זו מחלקה נפרדת ויש מקום נפרד עבור התופרים שתופרים את פיסות העור השונות. הם, ב"אוטו אלגנס" מתמחים ומבצעים עבודות עור בלבד.

במהלך החיפוש אחר רפד רכב, הבנתי כי על מנת לבצע ריפוד מושלם, צריך לפרק את הכיסוי הקיים ולהכין שבלונה שתאפשר לרפד להכין ריפוד חדש ומדוייק. צריך גם תפירה מדוייקת של פיסות העור שממנו מורכב הריפוד למושב. הכנת השבלונה היא אומנות בפני עצמה. חוסר דיוק בשבלונה, והפגמים יראו רק אחרי הרכבת הרכבת הריפוד.

לאחר התלבטות לא קלה עם עצמי, החלטתי ללבצע את העבודה אצל "אוטו אלגנס". יוסי, מנהל הרפדייה בחן ארוכות את מושבי המכונית ואמר: "תן לי בבקשה קצת זמן. אין לנו שבלונה עבור המכונית שלך וצריך להכין. 
מסרתי ליוסי את הפרטים עליהם אני לא מוכן לוותר ויוסי לא מצמץ.

ביום הרביעי איפשר לי יוסי מנהל הרפדייה ללוות את תהליך הרכבת הכיסוי למושב שבסיומו מרכיבים את המושבים בחזרה במכונית. זה תהליך מרתק, דרכו ראיתי כמה עבודה, דיוק וסובלנות דרושים להכנת ריפוד מושלם.
הריפוד המקורי הוסר. הריפוד החדש שנראה מושלם כאילו היה המקורי הורכב על המושבים. עוד בזמן שהמושבים היו מחוץ למכונית הם נראו מושלמים ולאחר התקנתם בתוך המכונית הם נראו מושלמים פלוס.

"אני מאוד פחדתי בהתחלה" הסביר שלמה, מנהל המקום "לרפד מושב ספורט כמו שיש במכונית שלך עם כל המורכבות לא היה פשוט" הוא חייך ואני הייתי מאושר עד הגג.

תודה רבה ליוסי,  לשלמה ולצוות הרפדים, התופרים והמתקינים שכל אחד מהם בנפרד וכצוות עמלו ויצרו עבור המכונית שלי ריפוד מושלם.

"אוטו אלגנס" ריפוד עור לרכב: רחוב אלטלף 23 יהוד. טלפון 03-9603456.

לאחר חודשיים.

במהלך עבודות הריפוד במכונית, בקשתי מיוסי, מ"אוטו אלגנס" לרפד את ההגה, ידית הילוכים והחצאית של ידית ההילוכים. את ידית ההילוכים לא היה פשוט לעטוף עם עור אבל התוצאה הייתה מדהימה. את החצאית של ידית ההילוכים עשינו בעור אדום. עם גלגל ההגה היתה בעיה. יוסי הסכים לעטוף רק את גלגל ההגה. "החלק הפנימי של ההגה שלך במצב מצויין ואני פוחד שאם זה לא יצא טוב אז הרסתי לך את החלק" אמר יוסי. "אין בעיה. אני אקנה חלק משומש. אם לא תצליח לא קרה כלום" הרגעתי את יוסי.

כעבור חודשיים, הגעתי ל"אוטו אלגנס" והשארתי את החלק הפנימי של גלגל ההגה אצל יוסי. יוסי הוא אמן. "כשתנוח עליך ה"מוזה" תעבוד על זה" אמרתי ליוסי.
כעבור שבוע התקשר אלי יוסי ואמר: "אתה יכול להגיע לאסוף את ההגה" 
"איך יצא?" שאלתי. "אתה תגיד" ענה יוסי
כמובן שנכנסתי למכונית ונסעתי ל"אוטו אלגנס" שימחתי הייתה גדולה. החלק הפנימי נראה מדהים. תפרים מדויקים ולאחר ההרכבה, זה נראה מדהים! 

לאחר שישה חודשים.

מגיני השמש רופדו מחדש בבד לפני שנתיים. החלטתי שגם להם מגיע ריפוד עור. סתם, התחשק לי לראות אותם מצופים עור. דבר ראשון שעשיתי היה לחפש מגיני שמש משומשים באיביי. אחרי שמצאתי בגרמניה זוג מגיני שמש משומש במחיר של 1 אירו, הגעתי איתם ליוסי באוטו אלגנס. אחרי שבוע הגעתי לאסוף את מגיני השמש - יצא מדהים כמצופה. 

ספטמבר 2013.לאחר 13 חודשים.

במכונית שלי, דיפון הדלת במצב טוב מאוד. אבל, אני רוצה לרפד עם עור את החלק הפנמי של הדלת שכרגע מרופד מהיצרן בבד. ריפוד הבד מודבר לדלת וישנם מקומות בעייתים להדבקה. הדבר המאתגר ביותר הוא מקום המפגש בין הריפוד להמשך הדיפון. 

בישארל אין חלקים למאזדה mx3 ולכן, אני רגיל לחפש באיביי חלקים למכונית. כך גם הכרתי את סטפן, בחור צעיר שגר בברלין. סטפן היה בישראל בעבר כמתנדב וכיום סטודנט באוניברסיטה בברלין. מסטפן קניתי משענת עבור המושב האחורי, שגם אותה אני ארפד בעתיד. סטפן הוא גם חבר במועדון המכוניות של מאזדה והבטיח לנסות ולעזור למצוא עבורי דיפון לדלת ימין ושמאל במצב טוב. יש יתרון לרכישת חלקים פנימיים (משומשים) למכונית מגרמניה, כי זו מדינה קרה והחלקים לא נשרפים בשמש היוקדת. 

יום אחד קבלתי הודעת אימייל מספן, שסיפר כי הוא מצא עבורי דיפון לדלתות והוא שולח אותם אלי. 

זה גם המקום להודות לסטפן עבור עזרתו הרבה באיסוף חלקים ועל עבודת האריזה היוצאת מהכלל. תודה רבה סטפן!

ישנם מכוניות בהן הדיפון מורכב מחלקים שמתפרקים מהדיפון עצמו. בדיפון שלי, בדיפון הוא שלם וצריך לקלף את ריפוד הבד ולהכין שבלונה על מנת להכין את ריפוד העור על מנת שיהיה מושלם. 

איך לשמור על ריפוד עור ברכב.

ריפוד עור ברכב, זקוק לטיפול נכון, על מנת לשמור את העור ואת הנראות, לזמן רב.

שמש, חום הם אויבי ריפוד עור ברכב. שינוי במצב הלחות ברכב, יכול להביא את ריפוד העור, להתייבשות והתקלפות. 
איך להסיר כתמי שמן או כתמים שומניים ממושב העור.
כתמי שמן. כתמי שמן או שומן, על ריפוד העור ברכב, לאחר ביקור במוסך. אכלתם על מושב העור ונפל על מושב העור ברכב אוכל שומני.
קחו מטלית נקיה יבשה. בזהירות נקו את משטח העור. השאריות, יספגו בעור ויעלמו. ניתן לאחר הניגוב, לשים טלק על הכתם שיובש   למספר שעות.

הילדים לעסו מסטיק שנדבק למושב העור ברכב. מה עושים?
הפתרון הוא פשוט: קח מטלית לחה 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...