עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
  תהליך שיפוץ מכונית המאזדה MX3.

לשפץ מכונית, זה הליך מורכב ולגמרי לא פשוט. במיוחד כשמדובר במכונית ישנה. במכונית עתיקה זה מסובך עוד יותר. לכן, לפני שמחליטים לגשת למלאכת השיפוץ, מומלץ להתכונן ולהכין הרבה מאוד כסף. מהר מאוד גיליתי שמדובר בהליך מרתק, אבל יקר מאוד.

הסיבה שאני משפץ מכונית ישנה היא פשוטה. ה-MX3 היא מכונית ספורט עם מנוע 6 צלינדר V6 שזה המנוע הקטן ביותר שנבנה עם V6. מנוע זריז ויחסית קל לתחזוק. חלקי חילוף, לא זולים ובמיוחד כשקונים חלקי חילוף מקוריים, במידה ויש במלאי.
המכונית שלי במצב מצויין. הקווים היפים של המכונית נשמרו. יש מעט "דינגים" מפתיחות דלת של אחרים והצבע מראה את סימני הזמן והחלטתי לתת למכונית מתיחת פנים. צבע חדש.

אני בחרתי מכונית שנמצאת בבעלותי מאז שהיא בת שלושה חודשים ואני מכיר אותה היטב.
אבל, כשמחליטים לרכוש מכונית לשיפוץ צריך לקחת בחשבון שצבע זה אולי הדבר הזול ביותר בתהליך. איסוף חלקים לרכב ישן, עשוי לגרום לחור עמוק ואפילו עמוק מאוד בכיס.
לכן, חשוב לבדוק היטב לפני שרוכשים מכונית לשיפוץ ולברר עלויות.

לאחר שנתיים בהן בקרתי בהרבה מאוד מוסכים, ושוחחתי עם לא מעט פחחים, בחרתי להכניס את המכונית למוסך אלכסנדר. הרגשתי שאם אילן, הבעלים של המוסך אני אסתדר וקבלתי ממנו את הרושם, שאילן הולך איתי לדרך ארוכה - עד הסוף.
בדיעבד, מאחר ולאבא שלי ז"ל היה מפעל מתכת בשכנות למוסך אלכסנדר, מוזר שמעולם לא הכרתי אילן. על קיומו של אלכס (אבא של אילן) ידעתי וגם ראיתי אותו מספר פעמים. אבא שלי תיקן את המכונית אצל אלכס והמשיך לתקן אצל אילן (הבן), אבל אנחנו (אילן ואני) מעולם לא נפגשנו לפני. 

ביום שהכנסתי את המכונית למוסך, הודיע לי אילן שהוא החליט בכל זאת לפרק את השמשה הקדמית והאחורית. אני שמחתי מאוד. מאוחר יותר אילן פרק גם את הדלתות (ימין ושמאל) ואת הדלת השלישית (דלת המטען מאחור).
אני מאוד רציתי שזה יקרה. שהחלונות יפורקו רוב הפחחים איתם נפגשתי לא רצו לפרק חלון קדמי ואחורי. זה הליך שרק בעל מקצוע משופשף, מסיים את הפרוק לא חלון מפוצץ. זה גם מייקר את השיפוץ כי צריך לשלם לבעל מקצוע נוסף וכעת צריך להחליף את הגומיות שעוטפות את החלון.
מיד התקשרתי למוסך האיצטדיון (מוסך מורשה של מאזדה) שם מטפלים לי במכונית (מנוע וכ') יוסי ממחסן החלפים בדק מחירים והבנתי שהגומיות לחלונות והגומיה לחלון בגג עולים הרבה מאוד כסף (מדובר באלפי שקלים) וגם אין אותם במלאי בישראל. אני גם רציתי אנטנה מקורית חדשה.
כעבור כשבוע הודיעו לי ממוסך האיצטדיון כי הגומיות והאנטנה קיימים בחו"ל ומדובר בעלות של כ-4,500 ש"ח עבור שלוש גומיות ואנטנה.
מאיר גר באמסטרדם ובקשתי ממנו לגשת שם לסוכנות מאזדה ולבדוק עבורי מחירים.

מייד עם כניסתה של ה- MX3 למוסך, קווין (פחח) קיבל הוראה מאילן להתחיל לפרק את המכונית. פגושים קדמי ואחורי פורקו ולאט לאט פורקו שאר חלקי המכונית.
איציק הפחח, שעובד עם אילן כ-20 שנים יחד עם אילן החלו לסמן את המקומות שזקוקים לתיקון. למזלי, אין אפילו נגיעת חלודה אחת. אילן הבטיח שלא אראה סימני תיקון. שלא יהיה "גל" אחד בפח של המכונית ואבא של אילן הוסיף: "שגלים יש רק בים".