עברית  |  English  |  Arabic  |  Deutsch  |  Greek  |  Hungarian  |  
דף הבית >> הודעות לעיתונות >> מקפריסין לישראל בעקבות הלב
 

 

 

לצפייה בטריילר מהסרט"מרוץ נגד הזמן" 

 
צביקה ולוך: "אפשרות לחיים חדשים הן לישראלים והן לקפריסאים",

 

מקפריסין לישראל בעקבות הלב
רוץ נגד הזמן" - סרטו הדוקומנטרי של הבמאי צביקה ולוך על השתלת לבה של הרוגת תאונה מקפריסין ב מרכז הרפואי "שיבא" - ישודר בטלוויזיה הקפריסאית. הקשר עם הטלוויזיה המקומית נוצר במקרה, לאחר שולוך טס לקפריסין כדי לצבור כוחות במאבקו עם מחלת הסרטן.
 בעוד שבמדינות כמו אנגליה וצרפת מבקשים מיוצרים ישראלים שלא להגיע לפסטיבלים בהם מוצגים הסרטים שלהם, בחר הערוץ הממלכתי של קפריסין "ריק 1" לקנות מו ולוך לא פחות משלושה סרטים ולשדרם בפריים טיים. פרט ל"מרוץ נגד הזמן", קנתה הטלוויזיה הקפריסאית את "דפי-סיפור אמיתי", ו-"חיים לב - סיפורו של אלוף עולם" שהוקרנו בישראל.
"מרוץ נגד הזמן" מלווה את תהליך השתלת הלב מקפריסין לישראל בזמן אמיתי. עם מצלמתו מזגזג ולוך בין שתי המדינות - הוא מלווה את הצוות הרפואי  שטס ללרנקה בקפריסין, מפלס את דרכו לבית החולים בניקוסיה בניידת טיפול נמרץ ומתעד את ד"ר ג'י י  לביא , מנהל יחדת ההשתלות ב"שיבא", קוצר את לבה של הרוגה קפריסאית בתאונת דרכים. במקביל, מצלמה נוספת מתעדת את המועמד הקפריסאי שעושה את דרכו  ל "שיבא" בישראל לצורך ההשתלה המורכבת.
עבור ולוך, ההיכרות הקרובה עם מסדרונות בית החולים במהלך הסרט היתה רק  הקדמה . בשנת 2004  אובחנה אצלו מחלת הסרטן ,  והוא  נאלץ לעבור סדרת טיפולים כימותרפיים קשה.  באוקטובר 2005 הוא עבר ב "שיבא" בהצלחה  השתלת מוח עצם וכיום הוא מצוי במעקב.
הקשר עם הטלוויזיה הקפריסאית  נוצר מספר חודשים לאחר ההשתלה, כאשר ולוך טס לקפריסין כדי לבקר חברים ולצבור כוחות. באחד הימים, כשישב בטברנה מקומית, נשאל על ידי אחד הקפריסאים כיצד הוא מכיר כל כך הרבה מקומיים. ולוך סיפר לו על הסרט ולמחרת כבר זומן לפגישה עסקית.
"בתקופת המלחמה בלבנון נודע לי על יוצרים ישראלים שהפרויקטים שלהם בחו"ל בוטלו, ונוכח הטלפונים הרבים והזועמים שקבלתי מחברים ומכרים בקפריסין חששתי מאוד שגם הפרויקט הזה יבוטל", מספר ולוך. "לשמחתי הרבה הקפריסאים לא ביטלו את העסקה וכעת נבדקת אפשרות לשיתוף פעולה נוסף על סיפור שאני מלווה כבר חמש שנים" .
"אני מקווה שבעקבות שידור הסרט  תינתן אפשרות לחיים חדשים הן לישראלים והן לקפריסאים", מסכם ולוך, שכבר נמצא בקשר עם גופי שידור בישראל בנוגע למכירת הסרט.

 


Go Back  Print  Send Page